Zdechovský (KDU-ČSL): S Německem o převzetí pacientů s COVID-19 nikdo nejednal

15.10.2020 18:57

V českých médiích se opakovaně objevila informace, že Sasko a Bavorsko je připravené pomoci s přijetím pacientů s těžkým průběhem onemocnění COVID-19.

Zdechovský (KDU-ČSL): S Německem o převzetí pacientů s COVID-19 nikdo nejednal
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL
reklama

Jak ale zjistili němečtí investigativní novináři, s německou kancléřkou ani bavorskou a saskou vládou o žádné pomoci nikdo oficiálně nejednal a Česko rozhodně nemá žádnou dohodu o převzetí pacientů z Karlovarského kraje. Informaci, kterou v mezičase převzala většina českých médií a prezentovala ji jako projev solidarity, je naprosto vymyšlená.

„Je potřeba, aby česká vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem přestala lidem v České republice v současné době lhát a pouštět do médií výmysly. Vyzýváme Českou vládu, aby se omluvila a o případné pomoci pro naše občany začala skutečně intenzivně jednat,“ zkritizoval postup českých úřadů europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

„Už opakovaně se ukázalo, že například hejtmanka Jermanová z hnutí ANO2011 uváděla informace o zadržení kamionu se zásilkou pro Českou republiku, které nebyly pravdivé. Proto si všechny informace ověřujeme u německých úřadů a novinářů,“ dodal europoslanec.

„Včera ve zpravodajství České televizi na ČT24 bylo uvedeno, že existuje dohoda mezi Českou republikou a Bavorskem o převzetí českých pacientů z Karlovarského kraje. Podle vyjádření Bavorské vlády ale dodnes neobdrželi jediný dotaz nebo žádost na možnou spolupráci. Celá informace se nezakládá na pravdě,“ zdůraznil německý investigativní novinář Pavel Novotný z Mnichova.

Podle zjištění novinářů a europoslance Tomáše Zdechovského je připraveno jak německé ministerstvo zdravotnictví, tak spolková vláda o pomoci jednat. Nicméně by byli neradi, kdyby se o možné hospitalizaci českých pacientů v Německu dozvídali od novinářů bez toho, aniž by to s nimi kdokoliv dopředu projednal. 

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žáček (ODS): Důkazy mluví jasně. Jednání ruských agentů je nutné tvrdě odsoudit

12:18 Žáček (ODS): Důkazy mluví jasně. Jednání ruských agentů je nutné tvrdě odsoudit

Komentář místopředsedy výboru pro bezpečnost a poslance ODS po včerejším večerním jednání sněmovního…