Zdechovský (KDU-ČSL): Zaplatí Praha také milion za výuku čůrání mužů v sedě?

22.11.2015 9:11 | Zprávy

Další z povedených výtvorů vzešlý nejspíše z dílny genderových bojovníků (či bojovnic) za právo být diskriminován je na světě. Pražská radnice chce stydlivé a bojácné ženy dostat na kola.

Zdechovský (KDU-ČSL): Zaplatí Praha také milion za výuku čůrání mužů v sedě?
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Podle předkladatele návrhu, radního pro dopravu Petra Dolínka, je prý hlavním důvodem nechuti žen jezdit na kole psychologická bariéra související s pocitem nedostatečné bezpečnosti. Roli prý podle něho hrají podle také další hlediska, jako jsou požadavky na vzhled a hygienu v práci.
Jistě velmi chvályhodný nápad za milion korun, v tomto případě téměř doslova či spíše do haléře, protože na realizaci má jít 992 tisíc Kč. Ženy se díky tomu konečně naučí jezdit do práce na kole. O to chvályhodnější, že se na takové věci myslí v době, kdy ani pořádně nefunguje radniční koalice. Kdyby byli všichni tak ochotní rvát se i v časech politické krize otřásající Prahou za blaho všech, svět by byl hned mnohem lepším místem k žití.

Možná bych někdy doporučil autorům těchto neskutečně „užitečných“ nápadů, aby si zkusili Prahou na kolech projet. Důvodem, proč ženy na kolo nesedají, nejsou důvody hygienické, ale existencionální. Jezdit po Praze je prostě nebezpečné. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Kde na to vše chcete vzít?

A k čemu někomu platit za to, že se vezme? Co z toho bude mít společnost jako celek, zejména, když se dnes čím dál víc lidí rozvádí? Protože to, že někomu dáte příspěvek, jde z našich peněz!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Kupka: Může ještě někdo věřit komunistům ze Stačilo a extrémistické SPD?

20:16 Ministr Kupka: Může ještě někdo věřit komunistům ze Stačilo a extrémistické SPD?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přeletům ruských stíhaček nad územím Estonska.