Zdechovský (KDU-ČSL) podpořil zachování sudoměřských peřejí

27.06.2019 19:43 | Zprávy

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil v pondělí 24. června jihočeskou Sudoměř a setkal se zde se zástupci místní občanské iniciativy Sudoměřské proudy, kteří usilují o zachování vzácné přírodní lokality na řece Otavě poblíž obce, často nazývané sudoměřské peřeje.

Zdechovský (KDU-ČSL) podpořil zachování sudoměřských peřejí
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

„Místní zde společně s biology vedou bitvu o zachování vzácných říčních peřejí, kam se chodí koupat, chytat ryby, vážky a motýly. Kvůli záměru jednoho investora hrozí zásah do přirozeného toku řeky, a tím i celého vzácného ekosystému,“ informuje Tomáš Zdechovský. „Možné dopady výstavby hydroelektrárny na životní prostředí by byly obrovské. Byli tu i odborníci a o všem nás informovali. Celá debata trvala téměř tři hodiny. Jsme moc rádi, že pan europoslanec Zdechovský naší iniciativu podpořil a věnuje nám svůj čas,“ doplňuje zastupitelka Čejetic za KDU-ČSL a členka Sudoměřských proudů Jana Hrdinová.

Politika rozumné ochrany životního prostředí patří dlouhodobě k našim prioritám a platí to i na jihočeském venkově v obcích, kde místním na jejich budoucnosti záleží. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

22:12 Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k míru na Ukrajině.