Zdeňková (HPP 11): Připravovala jsem žalobu. Koalice Jakuba Lepše (TOP 09) s komunisty.

31.08.2018 6:34 | Zprávy
autor: PV

Tak dlouho nesmyslně zdůvodňovala Rada MČ Praha 11, proč mi upírá zákonem dané právo na zveřejnění zastupitelských příspěvků, až mě ta taškařice přestala bavit. Cenzura na Praze 11 má zakrýt koalici Jakuba Lepše (TOP 09) s komunisty.

Zdeňková (HPP 11): Připravovala jsem žalobu. Koalice Jakuba Lepše (TOP 09) s komunisty.
Foto: Hnutí pro Prahu 11
Popisek: Hnutí pro Prahu 11, logo.

V čem je problém? V hlavních rolích cenzury figurují dva pánové z tzv. redakční rady radničního periodika Klíč. Mgr. Jakub Lepš - předseda pražské TOP 09 jako místostarosta pro školství Prahy 11 a Ing. Ondřej Prokop, největší trafikant ANO Praha 11, zastupitel MČ a MHMP. Oba pánové jsou součástí koalice, která se na Praze 11 zformovala roku 2016 a společně odvolala r. 2014 vítězné Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) z Rady MČ a dalších orgánů Rady a Zastupitelstva. Koalice od r. 2016 funguje tak, že Radu MČ tvoří ANO, TOP 09 a ČSSD a drží je v zastupitelstvu hlasy (a podmínky) exstarosty Mlejnského (nyní JM-ND), KSČM a ODS. Zástupci a nominanti výše uvedených stran byli po odvolání HPP 11 instalováni do orgánů Rady a Zastupitelstva. Strany společně tvoří koalici, mají většinu v zastupitelstvu, protlačují společné zájmy. Jediná opoziční strana – Hnutí pro Prahu 11 – disponuje 16 mandáty ze 45.

A jak to vše souvisí s mými zastupitelskými příspěvky do radničního periodika Klíč? Ona ta koalice je totiž neveřejná, nepřiznaná, tajná, chceme-li, hlasovací. V nezveřejněných příspěvcích totiž o této koalici hovořím jako koalici a to se pánům Lepšovi a Prokopovi nelíbí.

Nelíbí se to zejména prvnímu jmenovanému, Jakubovi Lepšovi, protože co si určitě v TOP 09 nedá za rámeček, je jeho zvolení a držení ve funkci hlasy KSČM, bez nich by dávno skončil v propadlišti politiky Prahy 11. Jako údajný demokrat a amerikanista si již nyní z ostudy ušil kabát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Zvláštní místa v pekle jsou pro ty, kdo mlčí

20:05 Dvořák (STAN): Zvláštní místa v pekle jsou pro ty, kdo mlčí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.