Zelení: Prezident nemůže určovat, kdo nesmí 17. listopadu na Albertov

20.11.2015 21:20 | Zprávy
autor: PV

Pražští zelení protestují proti průběhu oslav Mezinárodního dne studentstva na pražském Albertově.

Zelení: Prezident nemůže určovat, kdo nesmí 17. listopadu na Albertov
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Za obzvláště alarmující považují přítomnost prezidenta na shromáždění po boku představitelů extremistických a nedemokratických českých hnutí. Jako protiústavní se pak jeví „selekce“ demonstrantů a demonstrantek, kteří na Albertov smějí a nesmějí.

“V den studentského svátku svobody a demokracie nám byl odepřen přístup k pamětní desce na Albertově, o 2 hodiny později se ale na stejném místě konalo veřejné shromáždění plné pečlivě prolustrovaných lidí, které spojuje spíše sentiment k uzavřeným hranicím a vládě tvrdé ruky, než chuť připomenout si událostí z let 1939 a 1989. To je prostě absurdní,” říká Sára Drahokoupil Vidímová, studentka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a členka SZ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Flek (STAN): Události kolem umlčeného ministra obrany Zůny jsou znepokojivé

16:14 Flek (STAN): Události kolem umlčeného ministra obrany Zůny jsou znepokojivé

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k situaci kolem ministry Zůny.