Zelení senátoři vyzývají k věcné debatě na téma uprchlictví a migrace

4. 9. 2015 9:10

V souvislosti s dnešním zasedáním premiérů visegrádské čtyřky k tématu migrace bychom Vás rádi informovali o aktivitě jedenácti senátorů, mezi kterými jsou také senátoři za Stranu zelených.

Zelení senátoři vyzývají k věcné debatě na téma uprchlictví a migrace
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených
reklama

Jedenáct senátorů napříč politickým spektrem se připojilo k prohlášení senátorů o aktuální migrační situaci, které inicioval zelený senátor Václav Láska a které navazuje na Výzvu vědců proti strachu a lhostejnosti. Senátoři reagují na vzrůstající aktivitu extremistických skupin a nálad ve společnosti a tímto prohlášením chtějí otevřít věcnou debatu na téma uprchlictví a migrace.

Prohlášení podepsali senátoři a senátorky Václav Láska, Eliška Wagnerová, Libor Michálek, Ivana Cabrnochová, Jiří Šesták, Jitka Seitlová, Zdeněk Papoušek, Mezian Hassan, František Bublan, Jiří Hlavatý a Alena Dernerová.

Podepsaní senátoři se zároveň zavázali, že se mimo jiné budou zasazovat o zefektivnění azylového řízení v ČR, přípravu dlouhodobé koncepce migrační politiky, solidární přístup k partnerům v EU a prosazování funkční evropské azylové politiky.

"My, níže podepsaní senátoři a senátorky Parlamentu ČR, se budeme nadále zasazovat o věcnou diskuzi k uprchlictví, migraci a multikulturnímu soužití. Nechceme bagatelizovat strach lidí z bezpečnostních rizik spojených s migrací, ale budeme odmítat jakékoli pokusy o zneužití současné krize pro politický prospěch kohokoli. Budeme aktivně brojit proti všem projevům nenávisti, agrese a zášti. Využijeme všech našich pravomocí, abychom prosadili taková politická řešení, která zajistí poskytnutí pomoci pro adekvátní počet uprchlíků a která zároveň neohrozí společenskou soudržnost či stávající rozsah sociálních služeb," uvádí senátoři ve výzvě.

Celé prohlášení senátorů k aktuální migrační krizi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): Protesty v Praze proti násilí v USA. A co takhle...

22:01 Maříková (SPD): Protesty v Praze proti násilí v USA. A co takhle...

Komentář na facebookovém profilu k dnešní demonstraci v Praze