Zelení znovu podporují kandidaturu Václava Hampla do senátu

24.05.2020 9:20 | Zprávy
autor: PV

Ve čtvrtek 21.5. byla podepsána koaliční smlouva stran, které podporují obhajobu senátního mandátu senátora Václava Hampla. Zelení se spojili s KDU-ČSL, hnutím Senátor 21 a hnutím Praha sobě a společně podporují Václava Hampla jako nezávislého kandidáta v obvodě Praha 1 a 7.

Zelení znovu podporují kandidaturu Václava Hampla do senátu
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

„Chci pokračovat v započaté mravenčí práci v Senátu, v hájení českých zájmů v Evropské unii a co možná nejaktivnější službě občanům,“ uvedl Václav Hampl u příležitosti oznámení své kandidatury. „Mám velkou radost, že jsem jako nestraník získal podporu široké koalice,“ dodal.

Zelení podpořili Václava Hampla spolu s KDU-ČSL již před šesti lety. „Oceňujeme, že pan Hampl při svém působení vždy prosazoval spolupráci a konsensus,“ komentovala pokračovaní společného projektu Magdalena Davis, spolupředsedkyně Zelených. „Jeho dosavadní práce v senátu je pro nás jasným znamením, že zde bude i nadále hájit hodnoty demokracie, spravedlnosti, svobody, ochrany životního prostředí a evropského směřování Česka,“ dodala.

Václav Hampl se ve své činnosti věnuje i problémům, které řeší Zelení, zejména v Praze. „Ty mohou být v některých ohledech pro zbytek republiky neviditelné. To se nám pomocí platformy pražských senátorů, spoluprací s komunálními politiky a s iniciativami občanů daří po malých krůčcích měnit. Velká část práce na problémech typu airbnb, overturismu nebo nedostupného bydlení nás ale čeká ještě odpracovat. Především se to týká jednání s poslanci, kteří návrhy změn často blokují.” říká Hampl, pro něhož budou problémy týkající se Prahy nadále prioritou a na červen chystá projednání stavby paralelní dráhy Letiště Václava Havla na půdě Senátu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…