Zelinka (SZ): NATO není v našem zájmu - nepodporujme zbrojení a válečnou politiku

28.09.2015 10:54

Jaký je účel NATO? Od konce studené války přeci ztratila smysl. Proti komu je nyní namířena? K čemu stavíme všechny ty vojenské základny, radary, jaderné arzenály, flotily, letadlové lodě? Kdo je nepřítelem? Komu zde slouží zbrojení?

Zelinka (SZ): NATO není v našem zájmu - nepodporujme zbrojení a válečnou politiku
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Lidem jistě ne. Raketová základna, radar, ani konvoje vojenské techniky nám mír nepřinesou, ani naši bezpečnost nezvýší. Naopak: Eskalování militarizace může vést jen k vyvolávání nejistoty u našich sousedů a třetích zemí, které se mohou právem začít cítit ohroženy.

Nejlepší cestou k míru a prevencí je opak - vzdávání se zbraní, rušení a rozpouštění vojsk, vstřícné kroky vůči ostatním jako odinstalace zařízení namířených proti nim, stažení vojsk od jejich území, posilování odzbrojovacích procesů a odmítání silových řešení, nátlaku a vydírání jako prostředků politiky.

Armády a silová politika jsou minulostí, s tím jak jdou proti tomu, co je hodnotami a přesvědčením lidí 21. století, naší moderní doby, hodnotově založené na pacifismu, solidaritě a univerzální empatii.

Zvýšená podpora zbrojení, výstavba nových vojenských zařízení - jsou vždy předstupněm plánovaného válečného konfliktu. Nic z toho ČR nepotřebuje a není to v jejím zájmu a v zájmu jejích obyvatel. Vojenská technika je škodlivá a životu nebezpečná, určená vždy k ničení, ovládání, vládnutí, nátlaku, destrukci. Normální zdraví lidé ji ke svému životu nepotřebují.

I když je ČR malá země, neznamená to, že se vždy musí podrobovat jiným. ČR může prosazovat mírovou, pacifistickou politiku. Zachovejme si suverenitu a zdravý rozum. ČR se nesmí postavit na stranu podporovatelů válek. Radar ani základna u nás nesmí být postaveny!

Ing. Ladislav Zelinka

  • BPP
  • Podporovatel hnutí Otevřeme Česko-Chcípl PES
  • mimo zastupitelskou funkci

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Už teď pomáháme firmám při zřizování zkrácených úvazků

10:01 Ministr Bartoš: Už teď pomáháme firmám při zřizování zkrácených úvazků

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rodičovskému příspěvku.