Zelinka (SZ): NATO není v našem zájmu - nepodporujme zbrojení a válečnou politiku

28.09.2015 10:54

Jaký je účel NATO? Od konce studené války přeci ztratila smysl. Proti komu je nyní namířena? K čemu stavíme všechny ty vojenské základny, radary, jaderné arzenály, flotily, letadlové lodě? Kdo je nepřítelem? Komu zde slouží zbrojení?

Zelinka (SZ): NATO není v našem zájmu - nepodporujme zbrojení a válečnou politiku
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Lidem jistě ne. Raketová základna, radar, ani konvoje vojenské techniky nám mír nepřinesou, ani naši bezpečnost nezvýší. Naopak: Eskalování militarizace může vést jen k vyvolávání nejistoty u našich sousedů a třetích zemí, které se mohou právem začít cítit ohroženy.

Nejlepší cestou k míru a prevencí je opak - vzdávání se zbraní, rušení a rozpouštění vojsk, vstřícné kroky vůči ostatním jako odinstalace zařízení namířených proti nim, stažení vojsk od jejich území, posilování odzbrojovacích procesů a odmítání silových řešení, nátlaku a vydírání jako prostředků politiky.

Armády a silová politika jsou minulostí, s tím jak jdou proti tomu, co je hodnotami a přesvědčením lidí 21. století, naší moderní doby, hodnotově založené na pacifismu, solidaritě a univerzální empatii.

Zvýšená podpora zbrojení, výstavba nových vojenských zařízení - jsou vždy předstupněm plánovaného válečného konfliktu. Nic z toho ČR nepotřebuje a není to v jejím zájmu a v zájmu jejích obyvatel. Vojenská technika je škodlivá a životu nebezpečná, určená vždy k ničení, ovládání, vládnutí, nátlaku, destrukci. Normální zdraví lidé ji ke svému životu nepotřebují.

I když je ČR malá země, neznamená to, že se vždy musí podrobovat jiným. ČR může prosazovat mírovou, pacifistickou politiku. Zachovejme si suverenitu a zdravý rozum. ČR se nesmí postavit na stranu podporovatelů válek. Radar ani základna u nás nesmí být postaveny!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Nevzhledné parkoviště na Mariánském náměstí proměníme v klidovou zónu

6:30 Primátor Hřib: Nevzhledné parkoviště na Mariánském náměstí proměníme v klidovou zónu

Komentář na facebookovém profilu k přeměně pražského Mariánského náměstí