Zlínský (SPD): Desinformace včera, dnes a zítra

01.06.2022 12:27 | Komentář

Takzvaný desinformační narativ se stává v současné době hlavním vládním a eurounijním prostředkem boje proti svobodě slova.

Zlínský (SPD): Desinformace včera, dnes a zítra
Foto: archiv V. Zlínský
Popisek: MUDr. Vladimír Zlínský

Dle našich tajných služeb tyto desinformace velmi sofistikovaně šíří ruské tajné služby, aby poškodily důvěru našich občanů v demokratické západní struktury a v naši vládu formou takzvané hybridní války.

Základem boje proti nim bylo nezákonné vypnutí kompletních takzvaných desinformačních webů bez předložení jakýchkoli důkazů a hrozba trestů pro jejich šiřitele.

Podporovatelé a realizátoři těchto opatření bohužel neberou v úvahu hlavní příčinu tohoto stavu, kdy informace poskytované médii hlavního proudu jsou pro svou jednostrannost neakceptovatelné určitou částí naší veřejnosti a tato nedůvěra a frustrace se projevuje lidovou tvorbou na sociálních sítích a vysokou čteností alternativních webů s jinými názory.

Je tato tvorba, ať už česká, ruská či lidová, vládnoucím strukturám skutečně tak nebezpečná, že ji musí zakazovat a nejsou schopni s ní bojovat svými skvělými přesvědčivými protiargumenty a přesným pojmenováním ruských desinformací a nechat na našich svobodných občanech, jaký si udělají názor?

Dále se ptám, lze vyloučit, že některé desinformace nešíří právě ti, kteří chtějí omezit či zrušit svobodu slova svým názorovým oponentům anebo ti, kteří mají zájem vytvářet informační smog, což vede k relativizaci všech informací dostupných na alternativních mediích a sociálních sítích?

reklama

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šmarda (SOCDEM): Vládní navýšení minimální mzdy, které žádným navýšením není

18:02 Šmarda (SOCDEM): Vládní navýšení minimální mzdy, které žádným navýšením není

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k navýšení minimální mzdy.