Změna pro Jablonec: Politici utajují informace, jablonecká teplárna proto čelí žalobě

21.08.2014 12:58 | Zprávy

Představenstvo Jablonecké energetické a.s., kterému předsedá náměstek primátora za ODS Miloš Vele a dále v něm sedí dlouholetá zastupitelka a nyní náměstkyně za Domov nad Nisou Soňa Paukrtová, radní za TOP 09 Petr Roubíček, dlouholetý zastupitel KSČM František Pešek a Boris Pospíšil z ODS, odmítá zveřejnit informace, o které už v polovině dubna požádal podle informačního zákona jablonecký občan Jakub Macek. Situace došla až tak daleko, že na teplárnu musel podat žalobu.

Změna pro Jablonec: Politici utajují informace, jablonecká teplárna proto čelí žalobě
Foto: zmena.cz
Popisek: Politické hnutí Změna

Jaké informace odmítá vedení teplárny zveřejnit:

  1. Soupis plateb třetím subjektům od koupě teplárny městem do konce března,
  2. soupis platných smluv s plněním nad 100.000 Kč,
  3. kopie smluv s Loyd Group s.r.o. (teplárně např. dodává krizového manažera Pavla Spilku, který podle zákulisních informací stojí 250.000 Kč bez DPH měsíčně),
  4. informace o výběrovém řízení na prodej sítě na sídlišti Janovská a kopii smlouvy na její prodej Rýnovické energetické s.r.o. (podle zákulisních informací jen za 0,5 mil. Kč), a
  5. zprávu o úsporách dosažených uzavřením nových smluv na poptávané služby.

Jediným vlastníkem teplárny je město, což podle odborníků na informační zákon znamená jediné, teplárna musí požadované informace zveřejnit. Ta ale i přesto informace tají s tím, že jde o obchodní tajemství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.