Změna pro Liberecký kraj: S odvoláním Kocumové nesouhlasíme

24.11.2014 19:09

Hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj, SLK) byl minulý týden policií obviněn pro podezření z přijetí úplatku a zneužití pravomocí úřední osoby, ale zítra na krajském zastupitelstvu má být na návrh klubu SLK odvolaná jeho statutární náměstkyně pro resort zdravotnictví Zuzana Kocumová (Změna pro Liberecký kraj, ZpLK). O svém odvolání se ale dozvěděla jen den předem, což je jasným porušením koaliční smlouvy.

Změna pro Liberecký kraj: S odvoláním Kocumové nesouhlasíme
Foto: Změna pro Liberec
Popisek: Jan Korytář
reklama

Krok, o kterém se v zákulisí šeptá už delší dobu, byl Zuzaně Kocumové oficiálně oznámen až dnes na koaličním jednání svolaném na popud klubu ZpLK kvůli obvinění hejtmana. Klub SLK je odhodlán Zuzanu Kocumovou odvolat i přesto, že mu bylo přislíbeno, že případný návrh opozice na odvolání hejtmana klub ZpLK nepodpoří, dokud se věc nevyjasní v rámci koaličních jednání.

Na to, jak má vypadat politická kultura, máme evidentně jiné názory než klub SLK. Odvolání Zuzany Kocumové se tak jeví jako reakce na to, že jako jediná členka rady kraje nepodepsala dopis s vyjádřením plné důvěry hejtmanovi a zároveň vyústění dlouhodobého sporu ve  věci dopravní zakázky za 4 miliardy, kterou část klubu ZpLK považuje za zmanipulovanou a neúspěšně prosazuje změnu parametrů a nevyloučení dopravců, kteří nabídli nejvýhodnější ceny.

Změna již v reakci na poslední události vyzvala své příznivce, aby přišli podpořit Zuzanu Kocumovou na jednání krajského zastupitelstva.

K návrhu na její odvolání Zuzana Kocumová řekla: „Přijde mi absurdní, abych byla odvolána v situaci, kdy se výrazně zlepšilo hospodaření obou krajských nemocnic i Zdravotnické záchranné služby, projekt modernizace Krajské nemocnice Liberec začíná získávat jasné kontury a ke schválení jsou připraveny Zásady řízení zdravotnictví v Libereckém kraji.“

Jan Korytář k tomu dodal: „Věřím, že Starostové pro Liberecký kraj svůj postoj ještě přehodnotí s ohledem na to, že výhrady k dosavadní koaliční spolupráci mají obě strany. Přesto Změna pro Liberecký kraj rozhodně stojí o pokračování koalice.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ZpLK
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vereš (ANO): 500 až 1000 stran A4 z jednoho zasedání. Ekologický i finanční dopad

12:01 Vereš (ANO): 500 až 1000 stran A4 z jednoho zasedání. Ekologický i finanční dopad

Komentář na facebookovém profilu k ekologickému dopadu jednání zastupitelstva