Změna pro Liberecký kraj se rozdělila na dva kluby

28.01.2015 17:33

Na jednání krajského zastupitelstva 27. 1. 2015 bylo oznámeno, že Změna pro LK se rozdělila na dva kluby. V klubu Změny pro Liberecký kraj zůstávají Jaromír Baxa, Zuzana Kocumová a Jan Korytář, otázkou je možné budoucí začlenění Miroslava Hudce. Nově by měl vzniknout klub Nezávislých o 6 členech.

Změna pro Liberecký kraj se rozdělila na dva kluby
Foto: zmena.cz
Popisek: Politické hnutí Změna

Toto rozdělení bylo dohodnuto už v prosinci, kdy Josef Jadrný na přání hejtmana Půty, prosadil odsouhlasení dalšího postupu v koaličních jednáních, které znělo: „Vyjednávací tým ZpLK je pověřen vyjednávat o koalici bez účasti Jana Korytáře, Zuzany Kocumové a Jaromíra Baxy.“

„Od chvíle přijetí tohoto usnesení bylo prakticky jasné, že setrvání v jednom klubu a jedné koalici je dále nereálné. Posledním hřebíčkem do rakve se stalo předložení neprojednaného materiálu o odvolání Prof. Ing. Josefa Šedlbauera, Ph. D. a Mgr. Jana Korytáře z DR Krajské nemocnice a dosazení Ing. Františka Peška za KSČM a Ing. Vladimíra Opatrného za Nezávislé,“ uvedla Zuzana Kocumová.

„Postup našich bývalých kolegů byl navíc v přímém rozporu se stanoviskem krajské konference Strany zelených, která v prosinci podpořila pokračování spolupráce se Změnou.“ upozorňuje Jaromír Baxa (SZ).

Ustanovení dvou klubů vychází i ze stanoviska, které již v prosinci prezentoval tehdejší předseda ZpLK Josef Jadrný – citace ze zápisu schůze předsedy klubů: „Josef Jadrný konstatoval, že klub ZpLK se rozdělí na 2 samostatné kluby. Jeden klub pod názvem Nezávislí bude mít 6 členů a druhý klub zůstane ZpLK a jeho součástí budou 4 členové.“

„Po odvolání Zuzany Kocumové byly změny v dozorčí radě v Krajské nemocnici v Liberci dalším dokladem toho, že původní koaliční smlouvu mezi SLK a ZpLK již nikdo nebere vážně,“ doplňuje Jaromír Baxa.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Změna pro Liberec

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

22:12 Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výuce o genderu ve školách.