Změna pro Liberecký kraj se rozdělila na dva kluby

28. 1. 2015 17:33

Na jednání krajského zastupitelstva 27. 1. 2015 bylo oznámeno, že Změna pro LK se rozdělila na dva kluby. V klubu Změny pro Liberecký kraj zůstávají Jaromír Baxa, Zuzana Kocumová a Jan Korytář, otázkou je možné budoucí začlenění Miroslava Hudce. Nově by měl vzniknout klub Nezávislých o 6 členech.

Změna pro Liberecký kraj se rozdělila na dva kluby
Foto: zmena.cz
Popisek: Politické hnutí Změna
reklama

Toto rozdělení bylo dohodnuto už v prosinci, kdy Josef Jadrný na přání hejtmana Půty, prosadil odsouhlasení dalšího postupu v koaličních jednáních, které znělo: „Vyjednávací tým ZpLK je pověřen vyjednávat o koalici bez účasti Jana Korytáře, Zuzany Kocumové a Jaromíra Baxy.“

„Od chvíle přijetí tohoto usnesení bylo prakticky jasné, že setrvání v jednom klubu a jedné koalici je dále nereálné. Posledním hřebíčkem do rakve se stalo předložení neprojednaného materiálu o odvolání Prof. Ing. Josefa Šedlbauera, Ph. D. a Mgr. Jana Korytáře z DR Krajské nemocnice a dosazení Ing. Františka Peška za KSČM a Ing. Vladimíra Opatrného za Nezávislé,“ uvedla Zuzana Kocumová.

„Postup našich bývalých kolegů byl navíc v přímém rozporu se stanoviskem krajské konference Strany zelených, která v prosinci podpořila pokračování spolupráce se Změnou.“ upozorňuje Jaromír Baxa (SZ).

Ustanovení dvou klubů vychází i ze stanoviska, které již v prosinci prezentoval tehdejší předseda ZpLK Josef Jadrný – citace ze zápisu schůze předsedy klubů: „Josef Jadrný konstatoval, že klub ZpLK se rozdělí na 2 samostatné kluby. Jeden klub pod názvem Nezávislí bude mít 6 členů a druhý klub zůstane ZpLK a jeho součástí budou 4 členové.“

„Po odvolání Zuzany Kocumové byly změny v dozorčí radě v Krajské nemocnici v Liberci dalším dokladem toho, že původní koaliční smlouvu mezi SLK a ZpLK již nikdo nebere vážně,“ doplňuje Jaromír Baxa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Změna pro Liberec
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Nejen že všichni rozumějí politice a fotbalu a rozpočtu, ale teď jsou všichni epidemiologové

11:38 Premiér Babiš: Nejen že všichni rozumějí politice a fotbalu a rozpočtu, ale teď jsou všichni epidemiologové

Souhrn nejdůležitějších událostí uplynulého týdne.