„Nosná témata zatloukl úplně. Většinu ostatních zprznil k nepoznání!“ Komunista Skála zveřejnil, jak se k němu choval Bakalův novinář

29.09.2017 22:35

Místopředseda KSČM Josef Skála se rozčílil nad provedením rozhovoru Jana Štětky z Hospodářských novin. Podle něj z více než hodinové promluvy vyšel paskvil. „Nosná témata zatloukl úplně. Většinu ostatních zprznil k nepoznání,“ napsal Skála serveru ParlamentníListy.cz.

„Nosná témata zatloukl úplně. Většinu ostatních zprznil k nepoznání!“ Komunista Skála zveřejnil, jak se k němu choval Bakalův novinář
Foto: archiv
Popisek: PhDr. Josef Skála, CSc. (KSČM)

Skála se pak rozhovořil i o tom, že nedostal rozhovor k autorizaci. „U přímých citací to nakonec slíbil. Nedodržel ani to. Pár vět, vybraných selektivně – a vesměs i zpitvořených – mi sice poslal. Vrátil jsem původní smysl aspoň těm. Štětka se zavázal to zohlednit. Neudělal ani to. A tady se proto dopustil i vyslovené lži,“ rozlítil se Skála a přiložil e-mailovou korespondenci, kterou mají ParlamentníListy.cz k dispozici. 

„Má-li mne Štětka za ‚ultrakomunistu‘, jsou to jeho dioptrie. Moji domnělou posedlost ‚návratem k moci‘ si však cucá z palce. Já totiž i s ním – tak jako s novináři, kteří tak moc cenzurovat nemusí – položil důraz na šanci ‚znásobit náš opoziční potenciál‘. A to ne mezi ‚bývalými funkcionáři a důstojníky‘, jak to obrací na hlavu Štětka, ale napříč rozčarovanou veřejností, která hledá cestu změny k lepšímu,“ zmínil následně ve svém prohlášení Skála. Podle svých slov se Štětkou hovořil i o tom, jak nachází společnou řeč i se signatáři Charty 77 i s mnoha lidmi na ulici. 

„Štětka ode mne vyslechl v kategorické poloze, že účast ve vládě, podřizující se vůli USA, NATO a ‚eurokracie‘, je pro komunistickou stranu nepřijatelná. Místo toho si dal práci s trapnými narážkami o mém ‚nadbíhání Andreji Babišovi‘. To, že jednou nastane doba, kdy i my, komunisté, budeme před hlavolamem, zda mnohem větší zlo neblokovat určitou podporou přijatelnější vlády, skutečně zaznělo. Ovšem s jasným dodatkem, že jde o koncepční úvahu, a ne žádné konkrétní ‚osoby a obsazení‘,“ zmínil Skála. 

„U autora, tísněného tak těsnou svěrací kazajkou autocenzury, nepřekvapí, má-li za zakázané ovoce i jinou pravdu – kdo všechno a výměnou za co mi nabízel voňavé životní perspektivy na sklonku 80. let a proč jsem to na rozdíl od jiných odmítl. Uboze vykostil i tu. Žvást, že jsem se měl stěhovat do kanceláře Miloše Jakeše, jsem Štětkovi vyvrátil i písemně. Publikum Hospodářských novin přesto balamutí i jím. Papouškuje i jiné pitomosti, dopisované do mého životopisu hvězdnou pěchotou ‚pravdolásky‘. Vysmál jsem se jim už několikrát. Soudný čtenář na ně neskočí i bez toho,“ poznamenal také místopředseda komunistů. 

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

Celý příspěvek Josefa Skály:

Hodinový rozhovor a Štětkův paskvil

Redaktor Štětka z Hospodářských novin u mne strávil víc než hodinu. Ze všeho, o čem byla řeč, pořídil ubohý paskvil. Nosná témata zatloukl úplně. Většinu ostatních zprznil k nepoznání. Dát mi rozhovor k autorizaci odmítl. U přímých citací to nakonec slíbil. Nedodržel ani to. Pár vět, vybraných selektivně - a vesměs i zpitvořených – mi sice poslal. Vrátil jsem původní smysl aspoň těm. Štětka se zavázal to zohlednit. Neudělal ani to. A tady se proto dopustil i vyslovené lži.

Má-li mne Štětka za „ultrakomunistu“, jsou to jeho dioptrie. Moji domnělou posedlost „návratem k moci“ si však cucá z palce. Já totiž i s ním – tak jako s novináři, kteří tak moc cenzurovat nemusí – položil důraz na šanci „znásobit náš opoziční potenciál“. A to ne mezi „bývalými funkcionáři a důstojníky“, jak to obrací na hlavu Štětka, ale napříč rozčarovanou veřejností, která hledá cestu změny k lepšímu. Řeč byla i o tom, jak nacházím společnou řeč i s nejosvícenějšími signatáři Charty 77 – nebo kdo všechno a s čím se právě na mne obrací například v Parlamentních listech (kde je to snadno k dohledání). I o desítkách lidí, kteří mne chytají za rukáv na ulici – a vyjadřují sympatie leckdy i s dodatkem, že „komunisty jinak moc nikdy nemuseli“. Pro HN je však tabu i to.  

Štětka ode mne vyslechl v kategorické poloze, že účast ve vládě, podřizující se vůli USA, NATO a „eurokracie“ je pro komunistickou stranu nepřijatelná. Místo toho si dal práci s trapnými narážkami o mém „nadbíhání Andreji Babišovi“. To, že jednou nastane doba, kdy i my, komunisté, budeme před hlavolamem, zda mnohem větší zlo neblokovat určitou podporou přijatelnější vlády, skutečně zaznělo. Ovšem s jasným dodatkem, že jde o koncepční úvahu, a ne žádné konkrétní „osoby a obsazení“. 

U autora, tísněného tak těsnou svěrací kazajkou autocenzury, nepřekvapí, má-li za zakázané ovoce i jinou pravdu - kdo všechno a výměnou za co mi nabízel voňavé životní perspektivy na sklonku 80. let a proč jsem to na rozdíl od jiných odmítl. Uboze vykostil i tu. Žvást, že jsem se měl stěhovat do kanceláře Miloše Jakeše, jsem Štětkovi vyvrátil i písemně. Publikum Hospodářských novin přesto balamutí i jím. Papouškuje i jiné pitomosti, dopisované do mého životopisu hvězdnou pěchotou „pravdolásky“. Vysmál jsem se jim už několikrát. Soudný čtenář na ně neskočí i bez toho.  

To, že z mých myšlenek nepadá prach starých brožurek – a z mého jazyka tuny naftalínu – si Štětka tak trochu přiznat troufl. Snad ho nečeká vyhazov už za to. Je-li podmínkou toho, jak nepřijít o gáži Hospodářských novin, tak vyjukané poklonkování mytologii, která má právě navrch, jsou ti, kdo si ten masochismus dopřávají, hodni upřímného politování. 

Stojí-li „manufacturing consent“ na tak chatrně muřích bězích, je to skvělé znamení. Lidi, myslící vlastní hlavou, už nezviklá. Partě, k níž patřím, dobije baterky. K práci, co švindl dnešních „elit“ nakonec přečíslí.           

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte to udělat! Jen my víme, že kvůli Babišovi přišli za ČSSD politici STANu. Jen my víme, co chtěli

4:35 Nesmíte to udělat! Jen my víme, že kvůli Babišovi přišli za ČSSD politici STANu. Jen my víme, co chtěli

Padne premiér, nebo celá vláda? Jasné zatím není skoro nic, přestože se sněmovními kuloáry šíří spek…