Sněmovna v plné kráse: Děláte ze sebe blbce. Policie, odšpuntuj si uši. Došlo i na svlékání před řečnickým pultem

25.07.2014 13:17 | Zprávy

Zatímco dopoledne předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček jako řídící schůze poslancům neumožnil, aby se vyjádřili k zachování zelené nafty pro zemědělce a i k návrhu na snížení spotřební daně z pohonných hmot, kvůli čemuž se dnes novela v komoře znovu přetřásala, půl hodiny před polednem Hamáček obrátil. Novelu tak poslanci začali opětovně převracet na ruby. Nakonec zachování zelené nafty pro zemědělce poslanci opětovně odsouhlasili, ale návrh poslance Milana Urbana (ČSSD) na snížení spotřební daně z benzinu a nafty zamítli. Ve vzduchu ovšem visí ústavní stížnost od opozice...

 Sněmovna v plné kráse: Děláte ze sebe blbce. Policie, odšpuntuj si uši. Došlo i na svlékání před řečnickým pultem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odpolední zasedání sněmovny. Vláda v hojném počtu zrovna není

Sněmovna od rána opětovně rozhodovala o zachování zelené nafty, k níž původně poslanci ve středu schválili i kontroverzní snížení spotřební daně z pohonných hmot, což byl pozměňovací návrh Milana Urbana (ČSSD). Urbanův požadavek přitom podpořila nejen opozice, ale i část sociálních demokratů. Jenže se k tomu okamžitě ozval ministr financí Andrej Babiš (ANO) s poznámkou, že by to znamenalo výpadek státních příjmů o 14 miliard korun.

„Něco vymyslíme a budeme to řešit,” zmínil ve středu v kuloárech komory Andrej Babiš okamžitě po hlasování.

Hodinu poté se ale k tomu překvapivě přihlásil s námitkou na své hlasování Ladislav Šincl z ČSSD. Jenže problém se zjevil v tom, že Šincl nepodal námitku těsně po hlasování k normě, ale až po pauze, kterou si vzal po tomto hlasování na poradu klub ČSSD.

Protože poslanci námitku Šincla přijali, tak se o návrhu na snížení spotřební daně z pohonných hmot má hlasovat znovu. Proti tomu ale protestuje opozice - ODS i Úsvit teď hrozí ústavní stížností, pokud sněmovna bude opětovně hlasovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nesledujte ČT.“ Babiš vyzval národ. Do kamer pak potupil Václava Moravce

16:05 „Nesledujte ČT.“ Babiš vyzval národ. Do kamer pak potupil Václava Moravce

Poslanci svádějí ve čtvrtek bitvu o koncesionářské poplatky. Konkrétně o jejich navýšení. Šéf hnutí …