Některá opatření ze strany současné vlády podle Emmerové představují ve skutečnosti nepřímou eutanázii. Varující jsou podle ní i statistické údaje, protože vzrůstá počet dokonaných sebevražd, a to s převahou mužů po padesáti letech věku.
„To představuje zcela odlišnou statistiku v porovnání se situací poslední čtvrtiny 20. století,“ říká pro ParlamentníListy.cz Emmerová. V té době podle ní „vedly“ v sebevraždách mladé ženy a často šlo jen o demonstrativní pokusy. Důvodem byly zpravidla nepříznivé partnerské vztahy,“ cituje statistiky bývalá ministryně zdravotnictví. V současné době jde však podle ní zjevně o dopady nezaměstnanosti, narůstajícího procenta občanů v kategorii „chudoba“, skokové zdražování potravin, léků, omezování dostupnosti zdravotní péče, zdražování dopravy, nájemného a podobně.
Lidé neumějí využívat pomoci psychologů a psychiatrů, argumentuje Kotalíková
„Nemyslím, že je to jen sociální záležitost,“ řekla ParlamentnímListům.cz poslankyně za TOP 09 Patricie Kotalíková, která je v „civilu“ dětskou lékařkou a členkou parlamentního výboru pro zdravotnictví. Podle ní to nese s sebou i obecně doba, kdy jsou na lidi kladeny podstatně vyšší pracovní nároky, než dříve. „Já ten problém vidím spíše v nedostatku prevence,“ konstatovala.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Emmerová , eutanazie , reformy , sebevražda , Kotalíková
autor: Radmila Zemanová-Kopecká
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky
4:45 Křik, fňukání, Dienstbier. „Skutečný důvod házení vidlí do Stačilo! je…“
Sociální demokracie se po oznámení snahy domluvit se na volební spolupráci s hnutím Stačilo! zbavila…
- 13:47 Dohoda mezi STAČILO! a Sociální demokracií? „Jednat můžeme, ale je to na nich“
- 18:18 Konec Zelenského snům o zázraku? Čeští politici promluvili
- 19:13 Budu mít problém jmenovat. To Pavel řekl? Někteří nevěří
- 12:49 Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím
- 21:40 Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině