Fischer by takto řešil například současnou situaci, kdy skupina rebelů v ODS ohrožuje stabilitu vlády. Uvedl to v rozhovoru pro deník Právo.
Mimořádné rozpuštění Poslanecké sněmovny je v demokracii parlamentního typu vždy extrémně citlivou záležitostí. Znamená totiž defacto narušení rovnováhy mezi mocí zákonodárnou, výkonnou a soudní. Malá chyba poslanců v této věci dokonce dokázala v roce 2009 odložit sněmovní volby o několik měsíců i přesto, že největší politické strany už rozjely ne zrovna levnou kampaň.
Další názory předních českých politologů ČTĚTE ZDE
Nyní se o podobnou věc možná pokusí expremiér a prezidentský kandidát Jan Fischer. Velmi podstatnou změnu v Ústavě, kdy by sněmovnu mohl rozpustit prezident na žádost premiéra, má totiž jako jeden ze svých programových bodů. Pokud by prošel, prezidentský úřad, obsazený možná právě jím, by tím podstatně získal na důležitosti.
Poslanci si nenechají sebrat důležitou výsadu

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Ivánek