Já nechtěl, delegáti mě ukecali. Šlouf vypráví, jak se seběhla jeho kandidatura

12.09.2013 16:59

Jméno kontroverzního lobbisty Miroslava Šloufa se ve čtvrtek začalo v médiích opět skloňovat, a to v souvislosti s tím, že se stal lídrem pražské kandidátky SPOZ. V rozhovoru pro Prvnízprávy.cz prohlásil, že byl k tomu donucen.

Já nechtěl, delegáti mě ukecali. Šlouf vypráví, jak se seběhla jeho kandidatura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf

Na středeční konferenci se mělo hlasovat o dvou kandidátech. Ani jeden se však nedostavil. „V ten moment to začalo být dramatické, protože jeden kolega z vedení prohlásil: Tak si počkejte do pátku a my vám někoho vybereme. Tak to se delegáti naštvali a začali se srocovat okolo mne s tím, že budu lídrem. Nejdříve jsem jim řekl: Dejte mi pokoj, já žádným lídrem nechci být. Nakonec mne ukecali a v tajných volbách v jedenáct v noci jsem byl zvolen lídrem pražské kandidátky SPOZ,“ prozradil Šlouf. Jeho jméno však ještě musí schválit vedení strany.

Z kampaně odešel, aby se o něm přestalo psát

Ze štvavé kampaně médií si mnoho nedělá. „Nu, proti mně byla málokdy vedena přátelská kampaň. Všechno to vzniklo v momentě, když jsem začal pracovat s Milošem Zemanem,“ míní Šlouf.  Oponenti na něho začali opět útočit hlavně proto, že si uvědomili, že by Zeman mohl i díky jeho schopnostem zvítězit.

Krátce před prezidentskými volbami však dal od kampaně ruce pryč. „Uvedu nepřímé srovnání. Když vás bude chtít někdo pošpinit u šéfredaktora, tak za ním bude chodit a bude vás pomlouvat. A to tak dlouho, až se šéf naštve a vyhodí jeho nebo vás,“ konstatoval. „A opustil jsem ji proto, aby se nepsalo o Šloufovi, ale aby se psalo o Zemanovi.“

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Šlouf si myslel, že ho Zeman bude chtít

Zároveň odešel i z vedení pražské organizace SPOZ. „Opustil jsem vedení pražské SPOZ, a tudíž i členství v předsednictvu strany, protože jsem chtěl mít volné ruce, a předpokládal jsem, že až se dostane Zeman na Hrad, tak projeví nějaké přání nebo náznak, že chce se mnou spolupracovat. Nechtěl jsem být vázán žádnou politickou pozicí. Což se ovšem nestalo a stalo se, co se stalo,“ dodal.

V rozhovoru se také podivoval, proč je lobbing vnímán negativně. „Měl jsem určitou přednost ve schopnosti lidi spojovat a problémy řešit. To se v jistém okamžiku začalo odborně označovat slovem lobbing. Sprosté slovo z tohoto termínu udělal pan prezident Havel a dodnes jsem nepochopil proč,“ svěřil se Šlouf.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne, jen nenávist. Osobní zkušenosti. Tohle Kubera vyvolal svým projevem

18:21 Ne, jen nenávist. Osobní zkušenosti. Tohle Kubera vyvolal svým projevem

ANKETA Jak je to u nás se svobodou slova? Podle šéfa Senátu Jaroslava Kubery už na ni můžeme jen vzp…