Kauza Nagyová, Kalouskova velká vodka... Zaorálek hřímal ve sněmovně

07.08.2013 16:16 | Zprávy

Rozdělení Poslanecké sněmovny je podle Lubomíra Zaorálka hlavním problémem současnosti. Díky tomu má naše země v zahraničí pověst "trpaslíka pro obveselení", kde se dějí věci, které se v normální zemi nedějí. Emotivně pak vyzval poslance, aby si uvědomili svou odpovědnost a někam se pohnuli.

Kauza Nagyová, Kalouskova velká vodka... Zaorálek hřímal ve sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek řeční ve sněmovně

Začal reakcí na Karla Schwarzenberga, který hovořil o mezinárodní ostudě pro Českou republiku. „Já nevím, kdo tu dělá větší ostudu České republice,“ poznamenal. Pak se s poslanci podělil o zážitek z četby německého tisku. „My v zahraničí sloužíme jako trpaslík pro obveselení, jako zdroj nečekaného humoru,“ uvedl, načež vzpomněl kauzy Jany Nagyové či opilého ministra Kalouska v rozhlase. 

„Oni nás berou tak, že se u nás dějí věci, které se v normální zemi nedějí. A my se tu hádáme, kdo za to může,“ rozčiloval se.

Pak namítl, že sněmovna je rozdělena a nedokáže se shodnout. „Rozdělení sněmovny na dvě poloviny nás nepohne ani o kousek. Máme před sebou rozpočet a já jsem velmi zvědav, kdo ho schválí,“ ptal se rozhořčeně Zaorálek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Proč je důležité, kdo je v čele nějakého výboru?

A proč myslíte, že vám ANO žádného předsedu nedalo? A taky vzhledem k tomu, jak jde ta politická kultura z kopce (podle mě dost) neměly by se nějaké nepsané zvyklosti uzákonit? Jako třeba kdo má nárok na nějakého předsedu výboru nebo funkci ve vedení sněmovny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečně, to mělo být už dávno. Jednání o Babišově vládě se posouvají

18:01 Konečně, to mělo být už dávno. Jednání o Babišově vládě se posouvají

Budoucí vládní trojkoalice ladí program. Podle informací serveru ParlamentníListy.cz jdou jednání do…