Obviněním bývalého předsedy vlády Petra Nečase a zadržením několika osob provázaných s kauzou Jana Nagyová (dnes již Nečasová, pozn. red.) se opět dostává do centra zájmu otázka, jak nahlížet na takzvané politické trafiky, o které v kauze, zdá se, také jde.
V této souvislosti požaduje ODS zrušení vyhlášky o přesunu případů mezi státními zastupitelstvími. Jde přitom o vyhlášku, kterou vydala vloni v lednu exministryně spravedlnosti Marie Benešová. Občanští demokraté nyní tvrdí, že dozor a vyšetřování případu nepřísluší olomouckému státnímu zastupitelství, ale věcně patří do Prahy. Vyšetřování na Moravě umožnila podle nich právě až nová a občanskými demokraty nyní znevěrohodňovaná vyhláška.
Pravdou tak zůstává, že instituce takzvané politické trafiky je nyní vnímána veřejností jako nástroj korupce a nečistého politického boje. Běží tedy o to, zda vstoupila, či nikoli politická kultura přidělením „trafik“ za hranici zákona.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová