Kuloáry: Špína a hnus. TOP 09 je prý v rozkladu. A takto jí vypálil rybník Andrej Babiš

11.06.2014 10:31 | Zprávy

Pražská TOP 09 je v rozkladu. Má problém, aby se sešli její radní i zastupitelský klub, který je rozdělen na příznivce primátora Tomáše Hudečka a předsedy pražské TOP 09 a prvního náměstka primátora Jiřího Vávry. Hudeček tím, že Jan Kasl nebude lídrem ANO v Praze, navíc citelně oslabil, protože již prý byla mezi Kaslem a Hudečkem domluvena povolební koalice, čímž mohl Hudeček operovat a zvyšovat svou cenu. O tom se hovoří v pražských kuloárech.

Kuloáry: Špína a hnus. TOP 09 je prý v rozkladu. A takto jí vypálil rybník Andrej Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček a Jiří Vávra

Podle informací ParlamentníchListů.cz jsou dvě hlavní postavy pražské TOP 09, Hudeček a Vávra, naprosto nesmiřitelně rozhádané. A nikdo nemá majoritu. To se projevuje i na fungování, respektive nefungování orgánů města i strany.

„Hudeček a Vávra se perou jako malé děti ve školce, až je to trapné. Házejí na sebe špínu a jdou si po krku. Je to fakt hnus. No a Babiš tím, že odvolal Kasla, topce vypálil rybník, protože ta by si v Kaslově kandidátce vytvořila svoje béčko. To nevyšlo,“ řekl ParlamentnímListům.cz zdroj z pražské TOP 09.

Orgány nefungují

Minulý týden ve čtvrtek přišlo prý na radu hlavního města Prahy jenom jejích šest členů, protože zasedání bojkotovali Vávrovi lidé. „Hudeček se pustil do náměstka primátora a předsedy zastupitelského klubu Jiřího Nouzy, že za to může on. Přitom on se snaží spíše držet stranou a snaží se vyřešit problém tunelu Blanka,“ řekl redakci zdroj.

V pondělí se měl zase sejít zastupitelský klub TOP 09. Sice dorazilo 14 z 26 členů, tedy nadpoloviční většina, ale nebyl schválen program jednání. Hudeček dlouhodobě nemá podporu většiny zastupitelů TOP 09 a nad vodou ho drží podpora předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga. Hudečkovým fanouškem rozhodně není Miroslav Kalousek a další bývalí lidovci ve vedení TOP 09.

Kasl neudělá ze zastupitelů ANO béčko pražské topky

Hudeček navíc přišel o svůj trumf v rukávu Jana Kasla, který nakonec nebude lídrem ANO v Praze. Hudeček s Kaslem úzce spolupracuje a Kasl má blízko k místopředsedovi Starostů a nezávislých Stanislavu Polčákovi stejně jako k dalším bývalým členům Evropských demokratů, kteří jsou rozlezlí v TOP 09, STAN a nakonec i v ANO.

Oslabení Hudečka spočívá v tom, že podle informací redakce byla předběžně dohodnuta povolební koaliční dohoda mezi TOP 09 a ANO na pražském magistrátu. Tu měl údajně zprostředkovat bývalý evropský demokrat Marek Doležal působící v dopravním podniku, o němž zlé jazyky nepodloženě tvrdí, že měl dobré vztahy s Ivo Rittigem.

Kasl si chtěl sám vytvořit kandidátku do komunálních voleb, aby ji měl pod kontrolou a mohl takovou dohodu případně uskutečnit. O tom byl spor s pražskou předsedkyní ANO Radmilou Kleslovou, která nechtěla, aby si Kasl libovolně sestavil kandidátku.

A velká nespokojenost byla i v jednotlivých sdruženích pražského ANO, neboť by přišla o vliv na sestavení kandidátky a nedostali by se na ni jejich lidé. Kasla do ANO přivedla další bývalá evropská demokratka Věra Jourová. Mimochodem předseda hnutí Andrej Babiš není zrovna jejím velkým fanouškem.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vlastizrada.“ Munice pro Ukrajinu místo pomoci zemědělcům? Piráti narazili

16:52 „Vlastizrada.“ Munice pro Ukrajinu místo pomoci zemědělcům? Piráti narazili

Piráti vymysleli nový plán pro Evropský parlament, který ještě ani nebyl oficiálně zvolen. Závazek p…