Česká Poslanecká sněmovna ale převahou pravicových hlasů projednávání komunistického návrhu zákona o majetkových přiznáních přerušila.
Návrhem chtějí komunisté docílit, aby u osob, které mají co do činění s veřejnými financemi, byl majetkový přírůstek nad 20 milionů evidován, a aby u něj byl prokázán původ jeho nabytí.
Ať se zodpovídá ten, kdo zachází s veřejnými financemi
„Ten, kdo vstupuje do prostoru, kde se zachází s veřejnými penězi, což není jenom do politiky, má podat vstupní majetkové přiznání, pak meziročně – jako se to děje už teď, a při ukončení podat výstupní majetkové přiznání,“ říká předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik. Zároveň, jak říká, měl by takový člověk doložit, že ten majetek, po dobu co zachází s veřejnými prostředky, odpovídá či neodpovídá reálným majetkovým příjmům, a v případě že ne, odkud pochází. „Myslím, že to je velmi zásadní a další úpravy mohou následovat,“ tvrdí Kováčik.
Do krajských voleb v polovině října se tak už občan a volič nedozví, proč komunisté předkládají zákon o majetkových přiznáních, a proč ho pravice tak vytrvale odmítá. „Čeho se tak asi bojí, to nemají čisté svědomí?, ptá se předseda komunistického poslaneckého klubu Pavel Kováčik.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radmila Zemanová-Kopecká