Marek Benda předstihl v průzkumu popularity Kalouska. Okamura na špici a vítězem je...

19. 9. 2013 12:05

Společnost STEM vydala průzkum popularity politiků. Zveřejněná čísla nejspíš nepotěší nedávnou sněmovní pravici, jejíž představitelé s několika čestnými výjimkami skončili v hloubi pole. A na prvních příčkách se ocitla značně neobvyklá jména.

Marek Benda předstihl v průzkumu popularity Kalouska. Okamura na špici a vítězem je...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok
reklama

Padesátiprocentní popularitu překonal jediný politik, a to hned takový, který v předchozích průzkumech vůbec nefiguroval. Předseda odbornické vlády Jiří Rusnok získal padesát dva procent a stal se nejpopulárnějším politikem.

O šest procent níže se na děleném druhém místě nachází první místopředseda ČSSD Michal Hašek a senátor Tomio Okamura, který vede do voleb své hnutí Úsvit přímé demokracie. Těsně za nimi skončil předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka a dále další člen vedení „oranžových“ Lubomír Zaorálek.

S rovnými čtyřiceti procenty jej následuje další z lídrů nových stran, ucházejících se o vstup do sněmovny. Miliardář Andrej Babiš, předseda ANO. Až za ním se umístila trojice nejpopulárnějších politiků nedávné pravicové koalice. Karel Schwarzenberg, Jiří Pospíšil a Miroslava Němcová si připsali zisky v rozpětí 35-37 procent.

Celý průzkum si prohlédněte ZDE.

Do průzkumu byl zařazen i bývalý prezident Václav Klaus, který v minulém měsíci zvažoval kandidaturu do Poslanecké sněmovny. Připsal si 29 procent a předběhl jej dokonce i předseda komunistů Vojtěch Filip.

Ve spodních patrech tabulky pak převažují zástupci nedávné pravicové koalice. Exministr financí Miroslav Kalousek si připsal 14 procent popularity a předběhl jej dokonce i dlouholetý poslanec ODS Marek Benda (o celá dvě procenta). S méně než deseti procenty pak žebříček uzavírají bývalá předsedkyně LIDEM Karolína Peake a exposlanec ODS Boris Šťastný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na silvestra doma! Bouřlivé hodiny ve Sněmovně vyústily v prodloužení nouzového stavu

18:14 Na silvestra doma! Bouřlivé hodiny ve Sněmovně vyústily v prodloužení nouzového stavu

I dva dny před Štědrým dnem jednali poslanci poměrně bouřlivě o tom, zda prodloužit nouzový stav kvů…