"Souhlasím v tom, že výuka moderních dějin na našich školách je na velmi špatné úrovni a že by se určitě mělo přispět ke zlepšení výuky historie. Už nemůžu souhlasit s tím, že k tomu přispívá program Příběhy bezpráví, které jsou velmi dezorientační formou výuky dějin. Ale možná by bylo dobré v tomto projektu pokračovat, neboť příběhů bezpráví je tady mnoho. To znamená ukazovat příběhy bezpráví, které se dějí teď, kdy jsou lidi bez práce, kdy jsou lidi na ulici, protože nemají na bydlení, kdy jsou lidi, kteří nemají na zdravotnictví, na léky a tak dále, kdy jsou žebráci... Za těch pětadvacet let je zde příběhů bezpráví celá řádka,“ řekla dnes Marta Semelová do sněmovního mikrofonu v momentu, kdy jen pár poslanců (přes čtyřicet z nich se pro dnešní den omluvilo) poslouchalo nesouhlas Miroslavy Němcové s odpovědí předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) ohledně situace v Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR).
„Tu její rétoriku já znám, je jak kafemlýnek,“ reagovala ale na slova Semelové posléze Němcová. Komunistce k tomu připomněla její názory na justiční vraždu Milady Horákové. K ní Semelová totiž kdysi v médiích řekla, že dost pochybuje o tom, že to byla u Horákové vynucená přiznání.
„Rozumím tomu, že paní poslankyně Semelová cokoliv potřebuje obrátit, tak obrátí způsobem, který nám tady převedla,“ uvedla ještě na konto Semelové ve sněmovně Němcová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová