Národe, takto ses vyřádil na ODS: Jsem na palici, proto volím pravici. Anebo ještě hůř...

18. 10. 2013 8:31

REVUE; UVNITŘ VIDEO Volit pravici? Zdá se, že bez rozdílu preferencí a sympatií k tomu, koho chtějí lidé vidět v Poslanecké sněmovně, volí většina anonymních autorů pravici již nyní. Ne že by šlo o nějaký předčasný termín voleb pro VIP – jde spíše o to, že se hlavní volební heslo ODS "Volím pravici" stalo námětem nesčetných parodií a karikatur. Utahuje si z něj dokonce i video.

Národe, takto ses vyřádil na ODS: Jsem na palici, proto volím pravici. Anebo ještě hůř...
Foto: internet
Popisek: Parodie na volební slogan ODS
reklama

"Ono to je vždycky tak, že si lidé volí svého krále i šaška. V případě ODS občané zaznamenávají jisté přepólování - tedy to, že ta strana ztrácí dominanci. A tak lidé vědí, že si ty vtípky k ní mohou dovolit, stává se snadným terčem, protože se dá na občanské demokraty pohlížet - a to jen a jen jejich vlastní vinou - že jsou již za čarou," okomentoval pro ParlamentníListy.cz aktivitu různých vtipálků směrem k jedné v minulosti z nejsilnějších politických stran mediální analytik Karel Hvížďala.

 Je třeba připomenout, že se ODS vytasila před několika týdny k překvapení všech poměrně malými billboardy, z kterých nebylo ani na první pohled čitelné, že jsou to billboardy právě této strany. Je na nich totiž blíže neidentifikovatelný modrý pták, mříž a již zmiňované heslo: Volím pravici.

Co vše se sype na hlavy ODS?

ParlamentníListy.cz se pokusily udělat jakýsi výběr toho, co vše je možné vidět, číst, nad čím je možné se pousmát, či třeba nazlobit. V každém případě nápaditost se mnohým autorům upřít nedá.

Soubor videí na A2_Larm s názvem: Volím pravici napovídá mimo jiné to, že ten, kdo je vytvářel, asi zřejmě ve skutečnosti právě pravicově orientovaný není. Pohled na exekutora, zabavujícího v domácnosti starší ženy věci, či bezdomovce nebo ženu marně hledající práci, ověnčený vyjádřením: Volím pravici (a odůvodněním různého typu, proč), totiž pravici zřejmě body nepřihraje.

Lidová tvořivost se však odrazila i na řadě obrázků, kolujících internetem a sociálními sítěmi. Poněkud roztomile může působit úprava sloganu na: „Volím krabici“, kde se z obrázku dívá kočka nacpaná do krabice. Výběr se dá najít ale i na stránkách a zdech různých skupin na Facebooku – mimo jiné třeba na stránce: Stydím se za vládu ČR a chci její demisi.

Fotogalerie: - Kampaň ODS v Jablonci

Miroslava Němcová v Jablonci spolu s tamním primát...
Modrý stan ODS v Jablonci
Jablonec je největší baštou ODS v Libereckém kraji
Hosteska před stanem ODS
Lidé si tu mohli koupit kávu za pět korun
Na obrazovce se točila smyčka s volebními hesly

Slogan: „Jsem na palici, proto volím pravici“ asi též tvůrcům toho původního radost příliš neudělá. Stejně jako obrázek Adolfa Hitlera na modrém pozadí s ptákem, který sděluje: Zvedám pravici.

Velký výběr upravených hesel nabízejí pak třeba i stránky nazvané: Nechci komáry na špici. ZDE je možné si prohlédnout vše, co se autorům těchto stránek podařilo nasbírat.

A jak se vám líbí toto? Doplněné větou: Ještě nemáme zajištěna tajná konta v zahraničí...

http://vtipy.netroof.eu/data/images/protoze-ctim-tradici-proto-volim-pravici.jpg

Poněkud drsnější výrazy pak nabízí parodie na původní slogan s tím, že oznamuje světu: "Mám na..áno v palici, proto volím pravici." Již jen pro dokreslení koloritu je pod billboardem umístěná tabulka, varující před šlápnutím do jisté nevábně vonící hmoty...

http://vtipy.netroof.eu/data/images/volim-vzdy-jen-pravici.jpg

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Alena Hechtová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sněmovna odmítla zpřísnit firmám podmínky pro zisk dotací

22:22 Sněmovna odmítla zpřísnit firmám podmínky pro zisk dotací

Poslanci dnes zamítli zpřísnění podmínek ve vládním návrhu zákona o evidenci skutečných majitelů. Se…