Němcová přišla na sjezd TOPky s nabídkou spolupráce. A prozradila, čeho už má plné zuby

7. 12. 2013 15:29

Nejdůležitější žena v hierarchii ODS Miroslava Němcová šturmuje do dalších voleb. Těch nedávných má prý ještě dnes plné zuby a chce, aby pravice, která má po nich velmi slabý mandát, opět trochu zesílila. Proto se bude snažit s TOP 09 domluvit spolupráci na volbách do Senátu a možná i těch komunálních.

Němcová přišla na sjezd TOPky s nabídkou spolupráce. A prozradila, čeho už má plné zuby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

„Ke koalici je třeba připočíst komunisty a Úsvit přímé demokracie, který bude chvíli s tím, chvíli s jiným a chvíli s nikým. Opozicí zůstává ODS a TOP 09. Disponujeme dvaačtyřiceti hlasy ze dvou set, což je na prosazení čehokoli strašně málo. Nicméně to neznamená, že se vzdáme jakéhokoliv úsilí něco prosadit. Zcela naopak,“ prohlásila odhodlaně místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová.

Domluva na Senátu

Byla jedním z hostů na třináctém celostátním sněmu TOP 09, který se nyní koná v pražském hotelu Dorint Don Giovanni. O své pozici v ODS a příštím možném předsedovi občanských demokratů však spekulovat nechtěla. „Byla jsem pozvána na volební sněm TOP 09 a nezneužiji této půdy, abych se bavila o otázkách ODS. Když budu chtít cokoliv říci, tak o tom rozhodnu já. Vše, co jsem k tomu řekla, jsem řekla,“ dodala stroze.

Na sněm TOP 09 přišla se zajímavou nabídkou spolupráce. „Ve volbách do Senátu se lze v některých obvodech domluvit tak, aby kandidát za ODS nebo TOP 09, který bude mít větší šanci, získal podporu druhé strany. Abychom sami nevyřadili jeden druhého a neumožnili tomu třetímu, tedy levicovému kandidátu, vstup do Senátu. Už při volbách do Senátu v roce 2014, kdy se tam bude doplňovat jedna třetina senátorů, by to mohlo fungovat,“ prohlásila.

Domluva v komunálních volbách

Na krku měla pestrobarevný, do modra laděný šátek.  „Jde zatím o návrh. Může se stát, že se nedomluvíme, ale viděla bych to jako prospěšné. Jestliže nám jde o posílení parlamentní demokracie a zeslabení levice, tak je logickým krokem spolupráce tam, kde je to možné. V ostatních volbách to je složitější. Možnost se ale otevírá v komunálních volbách. Tam se mohou v menších i větších obcích lidé domluvit,“ doplnila.

Naznačená spolupráce prý ale nebude možná ve volbách do Evropského parlamentu. Tam se bude jednat o stranické celorepublikové kandidátky. O dalších volbách do Poslanecké sněmovny už nechtěla vůbec slyšet, když odpověď odbyla slovy: „Sněmovní volby máme za sebou a o dalších nejsem schopna přemýšlet. Toho, co mám za sebou, mám ještě pořád plné zuby.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jan Rychetský

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celodenní bitva je u konce: Vláda Andreje Babiše v noci získala důvěru Sněmovny

1:12 Celodenní bitva je u konce: Vláda Andreje Babiše v noci získala důvěru Sněmovny

Menšinový kabinet ANO a ČSSD bude vládnout s důvěrou Sněmovny. Podpořila jej KSČM. Česko má plnohodn…