ODS navrhuje odvolání Filipa z funkce místopředsedy sněmovny

06.02.2014 13:24 | Zprávy

ODS navrhuje odvolání Vojtěcha Filipa (KSČM) z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny kvůli jeho vyjádření o okupaci. Chce pro to získat podporu ČSSD a lidovců. Na brífinku to dnes řekla bývalá šéfka dolní komory Miroslava Němcová.

ODS navrhuje odvolání Filipa z funkce místopředsedy sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip, předseda KSČM

Předseda KSČM a místopředseda sněmovny Vojtěch Filip totiž v reakci na úmrtí Vasila Biľaka uvedl, že se dnešní doba na zvací akt, který Biľak v roce 1968 podepsal, dívá různými pohledy.

Konkrétně Filip v reakci na jeho úmrtí napsal: „Co se týče historické role Vasila Biľaka, je třeba konstatovat, že není možné měnit historii a je beze sporu faktem, že byl jedním z iniciátorů pozvání sovětských vojsk. Dnešní doba se na zvací akt dívá různými pohledy."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: olb

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Křik, fňukání, Dienstbier. „Skutečný důvod házení vidlí do Stačilo! je…“

4:45 Křik, fňukání, Dienstbier. „Skutečný důvod házení vidlí do Stačilo! je…“

Sociální demokracie se po oznámení snahy domluvit se na volební spolupráci s hnutím Stačilo! zbavila…