Okamura zpráskal ošklivými slovy Babišova protikorupčního "ministra vnitra". Toto následovalo

28.11.2013 12:21

Lídr hnutí ANO Andrej Babiš chce, aby se budoucím ministrem vnitra stal ředitel české Transparency International David Ondráčka. To se však nelíbí Tomiu Okamurovi, který v této souvislosti hovořil o gangsterech, podvodnících a opřel se i do iniciativy Rekonstrukce státu. ParlamentníListy.cz proto oslovily zástupce obou nařčených stran. Ti řekli k výrokům nového poslance své.

Okamura zpráskal ošklivými slovy Babišova protikorupčního "ministra vnitra". Toto následovalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Na dotaz ParlamentníchListů.cz, jak hodnotí fakt, že Andrej Babiš z ANO navrhl na post ministra vnitra šéfa české pobočky mezinárodní organizace Transparency International Davida Ondráčku, Okamura odpověděl: „Přijde mi to velmi podivné. Vždyť Transparency International (TI) je organizace, která podvádí, lže a překrucuje informace. Dám konkrétní příklad. Před rokem označili v průzkumu za nejtransparentnější kampaň v prezidentské volbě, tedy křišťálově čistou, tu Jana Fischera. Na poslední místo dali mě, který kampaň ani nezačal. Neměl jsem jediný leták ani billboard. Napsali to jen z důvodu, že jsem odmítl odpovědět na jejich formulář. Před několika lety jsem TI kontaktoval jako občan, jestli by mi pomohli prošetřit kauzu Topolánkovy firmy VAE Controls. Vedení TI odpovědělo, že ho takové kauzy vůbec nezajímají. Tenkrát jsem si říkal, že jim jde hlavně o mediální prezentaci, ale při skutečné práci skutek utekl.“

Když člověk neskáče, jak si oni písknou, tak zažije peklo

„Organizace TI mediální prezentaci potřebuje, aby získala veřejné peníze. Nicméně za tyto veřejné peníze zveřejňuje podvodné a lživé průzkumy. Křivě obviňuje, špiní a vydírá lidi, jako vydírala mě. Řekli mi, že když jim neodpovím na dotazník, tak mě pomluví a také to udělali. Když člověk neskáče, jak si oni písknou, tak zažije peklo. Absolutně proto nechápu, jak ředitel takové organizace může být ministrem vnitra. A podobných případů, jako je výše zmíněný, existuje vícero. Před rokem jsem je vyzval, aby se mi veřejně omluvili, ale neudělali to a dál provádějí dehonestační kampaň. Takže je přes ParlamentníListy.cz opět vyzývám k omluvě. Stejné je to s projektem Rekonstrukce státu, v němž se TI také angažuje,“ uvedl dále nový poslanec Okamura.

Pomsta za nelichotivé vysvědčení financování prezidentské kampaně

Okamura na českou TI dokonce podal i trestní oznámení. Podle něj se tato organizace dopustila hned několika trestných činů, mimo jiné zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění, neoprávněného podnikání a pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži. Okamura nicméně přiznal, že na tuto společnost soustředil svou pozornost poté, co ho vloni v prosinci v rámci prezidentské kampaně označila za kandidáta s nejméně transparentní kampaní. TI Okamurovo trestní oznámení podle svých slov považuje za jasně cílenou pomstu za nelichotivé vysvědčení otevřenosti financování prezidentské kampaně, které prý Okamura sám zapříčinil neposkytováním informací veřejnosti.

Fotogalerie: - Okamura show

V Lomnici nad Popelkou účinkovala pojízdná show To...
V Lomnici nad Popelkou účinkovala pojízdná show To...
V Lomnici nad Popelkou účinkovala pojízdná show To...
V Lomnici nad Popelkou účinkovala pojízdná show To...
V Lomnici nad Popelkou účinkovala pojízdná show To...
V Lomnici nad Popelkou účinkovala pojízdná show To...

V úterním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také Okamura uvedl, jak se tato záležitost vyvíjí. „Dostal jsem vyrozumění, že ho soud po přečtení návrhů předal policii k došetření. U nás v Česku tyto věci trvají dlouho, takže další vyrozumění ještě nemám. Ten prezidentský průzkum byl ale do očí bijící a stejné to bylo i nyní před volbami do Poslanecké sněmovny. Z důvodu, že podvodníkům a lhářům odpovídat nebudeme, jsme s nimi už nekomunikovali. Opět nás vyděračsky pomluvili. Jsou to normální gangsteři. A takovéhle manýry by se mohly dostat na Ministerstvo vnitra. To přeci nelze. Vždyť každý občan může odmítnout odpověď. Úsvit přímé demokracie byla ve volbách jednou z mála stran, která měla transparentní účet, a byli jsme financováni transparentním úvěrem. Všichni občané se na vlastní oči přesvědčili, že naše kampaň byla nejméně vidět, protože jsme prostě neměli moc peněz,“ prohlásil.

Ředitel TI David Ondráčka slova Tomia Okamury nechtěl komentovat. „Na výroky poslance Okamury reagovat nebudu, díky za pochopení,“ řekl ParlamentnímListům.cz.

Vydírání Rekonstrukce státu

Okamura se také vyjádřil i k projektu Rekonstrukce státu, který chce prosadit schválení devíti protikorupčních zákonů, k čemuž se mnohé politické strany před volbami zavázaly. Na dotaz, jak se podle něj tento projekt chová, Okamura sdělil následující: „Vydírá, že jestli nepodepíšeme nějaký návrh TOP 09 proti korupci, tak nás opět bude dehonestovat. To jsou opravdu vyděračské a gangsterské metody. To je fakt síla. S mnoha protikorupčními opatřeními jsem souhlasil již dávno. Jsem silně protikorupčně zaměřen. Je ale zajímavé, že protikorupční návrhy TOP 09 nenabízela, když byla ve vládě. Opět je vše zpolitizované. Z neziskového sektoru se stal slušný byznys a kdo do toho vosího hnízda šlápne, je okamžitě počastován kritikou,“ uvedl končící senátor.

Věříme, že si na nás Okamura udělá čas, zní z Rekonstrukce státu

Koordinátor Rekonstrukce státu Jiří Boudal k Okamurově nařčení z vyděračství a gangsterských metod pak řekl: „Krátce po volbách inicioval poslanec Farský opětovné podání návrhu zákona o zveřejňování smluv na internetu, načež vyzval všechny ostatní poslance, aby se k návrhu připojili jako spolunavrhovatelé. Podobně to proběhlo u dalších dvou zákonů. Všechny tři návrhy považujeme za kvalitní, takže jsme obeslali a obvolali poslance a doporučili jim, aby se připojili. V případě hnutí Úsvit jsme v pátek jednali s místopředsedou Večerníčkem, řekl, že přes víkend nechají posoudit kvalitu 3 návrhů právníky a v úterý rozhodnou na klubu, zda se k nim připojí.  Podle současných informací se k zákonům připojí desítky poslanců nejméně ze 4 stran, nejde tedy o žádný návrh TOP 09. A i kdyby, pan Okamura před volbami písemně deklaroval, že bude hlasovat pro kvalitní protikorupční zákony bez ohledu na to, kdo je inicioval. Pan Okamura se k cílům Rekonstrukce státu před volbami přihlásil, věříme, že si na nás teď udělá v brzké době čas a případná nedorozumění si vysvětlíme osobně,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz Boudal.

Fotogalerie: - Okamura ve Valašském Meziříčí

Tomio Okamura přijel diskutovat s občany do Valašs...
Na náměstí dorazilo jen pár desítek občanů
Jaroslav Holík, lídr zlínské kandidátky Úsvitu
Tomio Okamura se starostkou obce Nezdenice Libuší ...
Tomio Okamura reagoval i na dotazy z publika
Na konci akce Okamura ještě podepsal lidem své fot...

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Petr Kupka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pan Hašek něco řekl a ten šašek to po něm opakoval. Pardon, pan premiér to opakoval!“ Kalousek řádil ve Sněmovně

18:31 „Pan Hašek něco řekl a ten šašek to po něm opakoval. Pardon, pan premiér to opakoval!“ Kalousek řádil ve Sněmovně

Senát vrátil Sněmovně komunistický návrh zákona o zdanění církevních restitucí. O slovo se hlásili p…