Pardubickou kandidátku zemanovců povede předseda Štengl

15.9.2013 9:14 odp.

V čele kandidátky Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) v Pardubickém kraji jsou předseda strany Zdeněk Štengl, náměstek hejtmana Jaromír Dušek a krajský zastupitel a sportovní manažer Zbyněk Kusý. Štengla jako lídra strana oznámila již dříve, další kandidáty zveřejnila dnes. Kandidátku v sobotu schválila krajská konference.

Pardubickou kandidátku zemanovců povede předseda Štengl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPOZ Zdeněk Štengl

Štengl doplnil, že předsednictvo strany do krajské kandidátky nijak nezasahovalo.

Na čtvrtém místě kandidátky je starosta Vysokého Mýta Miloslav Soušek, který před několika dny vystoupil z ČSSD. Za ČSSD byl Soušek v letech 2006 až 2010 poslancem. Na pátém místě kandidátky je lékař Tomáš Rejda.

I další strany mají své lídry

Lídry již představily v Pardubickém kraji i další strany. Sociální demokraty bude zastupovat starosta Holic Ladislav Effenberk, ODS povede dosavadní poslanec Radim Jirout. Lídrem TOP 09 je starosta České Třebové Jaroslav Zedník. Hnutí Ano angažovalo jako lídra ředitele Českého rozhlasu Pardubice Martina Kolovratníka. Komunisté nejvíce důvěřují poslankyni Květě Matušovské. Zelené do voleb povede ekonomický expert strany Jiří Čáslavka. Do sněmovny chce zamířit také ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Jiří Junek, který kandiduje za KDU-ČSL.

Volby v roce 2010 v Pardubickém kraji vyhrála ČSSD, 21,95 procenta hlasů jí vyneslo tři místa v Poslanecké sněmovně stejně jako ODS, kterou volilo 19,42 procenta voličů. Dva mandáty získala TOP 09, po jednom Věci veřejné a KSČM. Do výsledků se výrazně promítly preferenční hlasy, které odsunuly na nevolitelná místa nejvýše nominované politiky ODS, KSČM, TOP 09, Věcí veřejných a částečně i ČSSD.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala si jediným výrokem o dávkách zavařil. A hodně. „To je průs*r...“ zuří exposlankyně. A nejen ona

19:47 Fiala si jediným výrokem o dávkách zavařil. A hodně. „To je průs*r...“ zuří exposlankyně. A nejen ona

„Výrazně jsme zvýšili množství domácností, které mají nárok na sociální dávky.“ Tento podivuhodný vý…