Peake se neobtěžovala nic říct, plísní poslanec LIDEM šéfku kvůli vile

12.11.2012 12:21 | Zprávy

Vicepremiérku pro boj s korupcí Karolínu Peake čím dál víc dohání kauza prodeje vily v pražské Troji. To, že neuvedla několik splátek ve svém povinném majetkovém přiznání ve sněmovně, svedla na chybu své účetní. Nově se objevují informace, že část přemrštěné sumy mohla sloužit jako krytí převodu peněz na kampaň Věcí veřejných.

Peake se neobtěžovala nic říct, plísní poslanec LIDEM šéfku kvůli vile
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Karolína Peake a Radim Vysloužil

Velký problém bude muset nejspíš řešit vicepremiérka pro boj s korupcí Karolína Peake. Jako bumerang se jí vrací kauza s prodejem vily v pražské Troji. Když před časem zjistil server Česká pozice, že jí několik splátek z prodejní ceny přišlo na účet už v době, kdy byla poslankyní a přesto je neuvedla ve svém povinném majetkovém přiznání, svedla to na chybu své účetní.

Tím však zajímavosti kolem prodeje nekončí. Manželé Peakovi si vilu s pozemky koupili v roce 2003 za 9,7 milionu korun, o tři roky později přikoupili za necelého půl milionu pozemek, který jim zajistil spojení s veřejnou komunikací. Hned poté se pustili do nákladné rekonstrukce, která je přišla zhruba na dalších 13 milionů. Do domu se však nenastěhovali a koncem roku 2009 luxusní nemovitost prodali za 57 milionů korun.

Neprůhledná firma se při koupi vily plácla přes kapsu

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jiří Hroník

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skrytá tvář útočníka na Babiše? Vážná dohra útoku

16:45 Skrytá tvář útočníka na Babiše? Vážná dohra útoku

Fyzický útok na lídra hnutí ANO a expremiéra Andreje Babiše, který schytal několik ran holí do spánk…