Peake se pustila do Babáka: U Moravce lhal, a bez uzardění

14.07.2013 18:29

Předsedkyni LIDEM Karolínu Peake naštvala slova poslance VV Michala Babáka, která pronesl v Otázkách Václava Moravce. Nejde tentokrát o jeho tvrzení o Židech, Miroslavu Kalouskovi a Janu Fischerovi, ale o tom, že Peake podle něj předložila návrh na zavedení vázaného mandátu.

Peake se pustila do Babáka: U Moravce lhal, a bez uzardění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake

„Michal Babák v Otázkách Václava Moravce bez uzardění tvrdil, že jsem předložila návrh na zavedení vázaného mandátu a po odchodu z VV jsem jej stáhla. Michal Babák je lhář. Nikdy jsem nic podobného nepřipravovala ani nepředložila ani nestáhla z jednání,“ tvrdí Karolína Peake.

Nyní je podle Ústavy poslanec i senátor vázán pouze svým svědomím, zda bude dodržovat, co před volbami slíbil. Je ale časté, že u poměrného volebního systému bývají politici zavázáni své straně – například v předválečném Československu byli poslanci zavázáni tzv. reversem. Nyní se to však nepraktikuje.

Zároveň se ve své tiskové zprávě Peake vyjádřila i k otázce korupce a směřování strany LIDEM. „V návaznosti na dnešní Otázky Václava Moravce a debatu o protikorupčních opatřeních bych ráda řekla, že strana LIDEM si jako podmínku pro další pokračování vlády s ODS a TOP 09 klade přijetí zákona o úřednících, zavedení přísnějších pravidel pro financování politických stran a zavedení veřejného registru smluv,“ dodává Peake.

Podle ní by tyto všechny kroky měly proběhnout nejpozději do letošního listopadu. Momentálně o tom vede jednání se zástupci ODS i TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žaloba je správná. Prezident si nemůže z ústavy dělat podložku pro nohy. Co nám řekli kníže, Bělobrádek, Michálek a další...

19:43 Žaloba je správná. Prezident si nemůže z ústavy dělat podložku pro nohy. Co nám řekli kníže, Bělobrádek, Michálek a další...

ANKETA Poslancům v září přistane Senátem schválená ústavní žaloba na prezidenta. Jak se k tomu posta…