Poslanci budou dnes volit vedení sněmovny

27.11.2013 6:06 | Zprávy
autor: adr, čtk

Poslanci budou dnes volit vedení sněmovny. Předsedou se s největší pravděpodobností stane kandidát ČSSD Jan Hamáček. Místopředsedové by měli být podle dohod ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL, tedy stran jednajících o vládní koalici, čtyři. Poslanci také zřídí výbory a měli by potvrzovat čtyři zákonná opatření, která schválil Senát v době rozpuštění dolní komory.

Poslanci budou dnes volit vedení sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na první schůzi sněmovny také zazněla státní hymna

Místopředsedy sněmovny by měli poslanci zvolit Jaroslavu Jermanovou za ANO a šéfa KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. Další dvě místa by mohli obsadit předseda KSČM Vojtěch Filip a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Zastoupení ve vedení dolní komory asi nebudou mít vzhledem k volebnímu výsledku ODS a hnutí Úsvit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Chat Control

Co je podle vás za tím, že EU na jeho uzákonění tak lpí? Sama tvrdíte, že vzdor proti zákonu je, ale nestačí to. Podle mě nás prostě chce EU sledovat za každou cenu, a to je alarmující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach ČT: Kdo hrozí stávkou? Politici mírní emoce

19:59 Krach ČT: Kdo hrozí stávkou? Politici mírní emoce

Změny ve financování veřejnoprávních médií vyvolávají nejen kritiku, ale i silná slova ze strany ved…