Poslanec Paggio chce umožnit prostituci na veřejných místech

26.07.2013 15:39

Poslanec LIDEM Viktor Paggio chce na rozdíl od podobné předlohy pražských zastupitelů zákonem umožnit obcím, aby směly vymezit veřejná prostranství k nabízení prostituce. Jeho poměrně stručný návrh, který příští týden posoudí vláda, také nestanoví detailní pravidla provozování zařízení s erotickými službami a ani nezavádí povinnost registrace prostitutek či prostitutů.

Poslanec Paggio chce umožnit prostituci na veřejných místech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Viktor Paggio

"Hlavním cílem navrhované právní úpravy je otevřeně prohlásit prostituci za legální, a to včetně souvisejících doprovodných činností," uvedl poslanec ke své předloze.

Obce by podle ní směly "vymezit veřejná prostranství určená k nabízení prostituce". Poslanec argumentuje rozhodnutím Ústavního soudu z roku 2007, podle něhož tak obce mohou postupovat. Podle nálezu mohou obce prostituci na veřejných prostranstvích zcela zakázat, s čímž počítá i pražský návrh, nebo nějakým způsobem takováto místa určit.

Zákaz vystavování na veřejnosti

Paggio chce naopak v souladu s pražským návrhem umožnit obcím, aby zakázaly vystavování osob za účelem reklamy na sexuální služby viditelné z veřejně přístupných míst. Cílem je možnost prohibice výloh, výkladních skříní, oken a podobných soukromých prostor, v nichž jsou osobně propagovány sexuální služby, uvedl. Chce rovněž zavést pod pokutou až 20 tisíc korun "poskytování nebo užívání úplatné sexuální služby bez použití prezervativu" s cílem omezení rizika přenosu pohlavních chorob.

Poslancův návrh počítá také s vypovězením mezinárodních úmluv "o potírání obchodu zletilými ženami" nebo "o potlačování obchodu s necudnými publikacemi" z první poloviny minulého století. Zrušit chce také dosud platný prvorepublikový zákon o potírání pohlavních nemocí, který mimo jiné zakazuje zřizování a udržování nevěstinců

"Vedle této úpravy obsahuje tento zákon i ustanovení zajišťující dozor nad zpustlou mládeží, která vede pohlavně nemravný život. Proto je nezbytné tento zákon zrušit," dodal poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

12:50 Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

Hnutí ANO nakonec umožnilo ve Sněmovně spustit debatu o odvolání ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT. O…