Sněmovna by měla dostat v příštím roce o 40 milionů víc než letos

2. 9. 2013 14:58

Poslanecká sněmovna má v příštím roce dostat ze státního rozpočtu na své výdaje o 40 milionů korun víc než letos. Senát má dostat o téměř 11 milionů navíc a prezidentská kancelář o téměř 13 milionů víc. Tato čísla schválil již v červnu sněmovní rozpočtový výbor a jsou obsaženy i v návrhu rozpočtu, jak ho aktuálně připravilo ministerstvo financí. O podobě návrhu státního rozpočtu na příští rok informovaly dnešní Lidové noviny.

Sněmovna by měla dostat v příštím roce o 40 milionů víc než letos
Foto: Hans Štembera
Popisek: A je hotovo. Sněmovna rozpuštěna
reklama

Podle nové úpravy rozpočtových pravidel, kterou poslanci schválili loni v prosinci, schvaluje nově návrhy výdajů a příjmů Poslanecké sněmovny, Senátu, Kanceláře prezidenta republiky, Ústavního soudu, Nejvyššího kontrolního úřadu a Kanceláře veřejného ochránce práv rozpočtový výbor Sněmovny. Musí je projednat do 20. června běžného roku a předat vládě.

Senát má dostat proti letošku navíc 10,9 milionu korun

Letos má sněmovna v rozpočtu miliardu a 86 milionů korun. Částka ale nepočítá s tím, že budou předčasné volby a bude nutné vyplácet odchodné těm poslancům, kteří na něj budou mít podle zákona nárok. Sněmovní kancléř Petr Kynštetr již před měsícem řekl ČTK, že Sněmovna ve svém letošním rozpočtu peníze na odchodné poslanců nemá a žádala by o ně ministerstvo financí. Pro příští rok se měl rozpočet navýšit o 40 milionů právě kvůli vyplácení odchodného.

Senát má dostat proti letošku navíc 10,9 milionu korun, celkem 522,7 milionu Kč. Navýšení obsahuje například 9,8 milionu na odchodné senátorů, protože v příštím roce se stejně jako loni bude volit do třetiny Senátu. Na senátorské náhrady bude určeno 1,7 milionu korun, na senátorské platy platy by mělo jít 70,8 milionu korun.

Kancelář prezidenta republiky má v příštím roce dostat 347,4 milionu korun, tedy asi o 13 milionů víc než letos. Její rozpočet zahrnuje provoz samotné prezidentské kanceláře, Správy pražského hradu a také Lesní správy Lány.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Langšádlová se snažila ugrilovat Babiše na dezinformacích o covidu-19. A takto vše dopadlo

21:45 Langšádlová se snažila ugrilovat Babiše na dezinformacích o covidu-19. A takto vše dopadlo

Poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09) dnes na interpelacích v Poslanecké sněmovně grilovala premiér…