Sněmovna by měla dostat v příštím roce o 40 milionů víc než letos

02.09.2013 14:58

Poslanecká sněmovna má v příštím roce dostat ze státního rozpočtu na své výdaje o 40 milionů korun víc než letos. Senát má dostat o téměř 11 milionů navíc a prezidentská kancelář o téměř 13 milionů víc. Tato čísla schválil již v červnu sněmovní rozpočtový výbor a jsou obsaženy i v návrhu rozpočtu, jak ho aktuálně připravilo ministerstvo financí. O podobě návrhu státního rozpočtu na příští rok informovaly dnešní Lidové noviny.

Sněmovna by měla dostat v příštím roce o 40 milionů víc než letos
Foto: Hans Štembera
Popisek: A je hotovo. Sněmovna rozpuštěna

Podle nové úpravy rozpočtových pravidel, kterou poslanci schválili loni v prosinci, schvaluje nově návrhy výdajů a příjmů Poslanecké sněmovny, Senátu, Kanceláře prezidenta republiky, Ústavního soudu, Nejvyššího kontrolního úřadu a Kanceláře veřejného ochránce práv rozpočtový výbor Sněmovny. Musí je projednat do 20. června běžného roku a předat vládě.

Senát má dostat proti letošku navíc 10,9 milionu korun

Letos má sněmovna v rozpočtu miliardu a 86 milionů korun. Částka ale nepočítá s tím, že budou předčasné volby a bude nutné vyplácet odchodné těm poslancům, kteří na něj budou mít podle zákona nárok. Sněmovní kancléř Petr Kynštetr již před měsícem řekl ČTK, že Sněmovna ve svém letošním rozpočtu peníze na odchodné poslanců nemá a žádala by o ně ministerstvo financí. Pro příští rok se měl rozpočet navýšit o 40 milionů právě kvůli vyplácení odchodného.

Senát má dostat proti letošku navíc 10,9 milionu korun, celkem 522,7 milionu Kč. Navýšení obsahuje například 9,8 milionu na odchodné senátorů, protože v příštím roce se stejně jako loni bude volit do třetiny Senátu. Na senátorské náhrady bude určeno 1,7 milionu korun, na senátorské platy platy by mělo jít 70,8 milionu korun.

Kancelář prezidenta republiky má v příštím roce dostat 347,4 milionu korun, tedy asi o 13 milionů víc než letos. Její rozpočet zahrnuje provoz samotné prezidentské kanceláře, Správy pražského hradu a také Lesní správy Lány.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza Čapí hnízdo a nový vývoj. Hučí to jako v úlu: Sledujte pozici ČT a Rozhlasu, to nám napoví... Já viděl trestní spis, policie měla nabito

4:40 Kauza Čapí hnízdo a nový vývoj. Hučí to jako v úlu: Sledujte pozici ČT a Rozhlasu, to nám napoví... Já viděl trestní spis, policie měla nabito

ANKETA “Kdyby nebyl premiér, už dávno sedí.” I tak ostrá slova zazněla v anketě ParlamentníchListů.c…