Sněmovna je kompletní, Josef Kott složil poslanecký slib

04.12.2013 10:42

Sněmovna je kompletní. Poslanec hnutí ANO Josef Kott složil dnes v úvodu schůze poslanecký slib. V dolní komoře nahradil stranického kolegu Jana Sobotku, jenž se vzdal mandátu kvůli zatajenému dluhu.

Sněmovna je kompletní, Josef Kott složil poslanecký slib
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hlasování v poslanecké sněmovně

Kott je už druhým náhradníkem na kandidátní listině hnutí ANO na Vysočině, který do sněmovny nastoupil. Původně byl zvolen Miloslav Bačiak, který se vzdal mandátu kvůli své sporné minulosti.

V Bačiakově případu se už před volbami ukázalo, že zamlčel svou minulost politruka a údajně i titul RSDr. udělovaný komunisty. Sobotka pochybil při vyplňování čestného prohlášení o bezdlužnosti, které hnutí požadovalo po kandidátech; neuvedl v něm své závazky.

Mají nárok na plat i odchodné

Bačiak a Sobotka, ačkoli se jednání sněmovny neúčastnili, mají nárok na plat, náhrady a odchodné. U Bačiaka jde podle informací z hnutí ANO asi o 150 tisíc korun a u Sobotky zhruba o 70 tisíc korun hrubého. Hnutí je vyzvalo, aby dali peníze na charitu. Sobotka už to prý slíbil.

V minulém volebním období sněmovnu opustilo celkem 18 poslanců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dusno kvůli konvoji. Bývalý tankista Kobza tuší, proč se Američané přesunují v dopravní špičce. A Schwarzenberg kontruje: Ruský konvoj by potěšil víc?!

20:02 Dusno kvůli konvoji. Bývalý tankista Kobza tuší, proč se Američané přesunují v dopravní špičce. A Schwarzenberg kontruje: Ruský konvoj by potěšil víc?!

ANKETA Konvoje americké vojenské techniky ve čtvrtek zcela zablokovaly dálnici D1 ve směru z Prahy d…