Sněmovna schválila zákonná opatření Senátu. Daňové zákony čeká změna

27.11.2013 19:54 | Zprávy
autor: pas, čtk

Poslanci schválili zákonné opatření Senátu, které mění daňové zákony v souvislosti s účinností nového občanského zákoníku od příštího roku.

Sněmovna schválila zákonná opatření Senátu. Daňové zákony čeká změna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura ve sněmovně

Opatření schválil Senát v době, kdy byla sněmovna rozpuštěná. Bez dodatečného souhlasu sněmovny by neplatilo. Opatření hlavně zavádí novou terminologii. Kvůli změnám v daních se však mohou zdražit nové byty až o desítky tisíc korun.

Opatření obsahuje změnu zákona o dani z přidané hodnoty, podle níž se bude platit 21procentní DPH také u pozemků pod novými stavbami. Cena pozemku přitom tvoří až 30 procent ceny nového bytu, třeba u nejmenších garsonek si tak zájemci budou muset připlatit i 80 tisíc korun. Developeři už potvrdili, že kvůli tomu nabízené byty a domy zdraží.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nedal se koupit.“ Zlo na Nohavicu spustilo reakci

16:44 „Nedal se koupit.“ Zlo na Nohavicu spustilo reakci

Liberální a progesivističtí komentátoři, kteří se pustili kvůli textu nové písně do legendy českého …