Zavřít dveře! Hamáčkova cesta na utajeném jednání Sněmovny. Dorazili i Koudelka, Švejdar a Pavel Zeman

04.05.2021 16:27

Poslanci odhlasovali, že se budou na začátku úterní sněmovní schůze zabývat okolnostmi zvažované cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Na tajné jednání ve Sněmovně dorazili i šéf BIS Michal Koudelka, policejní prezident Jan Švejdar a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Zavřít dveře! Hamáčkova cesta na utajeném jednání Sněmovny. Dorazili i Koudelka, Švejdar a Pavel Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Jan Hamáček

Anketa

Bojíte se onemocnění covid-19? (Ptáme se od 4.5.2021)

22%
78%
hlasovalo: 8383 lidí
Vedle Koudelky, Švejdara a Pavla Zemana budou na jednání Poslanecké sněmovny za zavřenými dveřmi přítomni i šéf Vojenského zpravodajství Jan Beroun a Marek Šimandl za Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI).

Zařazení bodu podpořili všichni poslanci kromě poslankyně ANO Barbory Kořanové.

Hamáček měl, podle článku serveru Seznam Zprávy, v plánu vydat se v půli dubna do Kremlu s příslibem, že informace z Vrbětic ututlá a dostane za to mimo jiné milion vakcín Sputnik V. Článek naráží především na to, že ještě 15. dubna se ministr vnitra chystal odjet do Moskvy a vyjednat tam nákup ruské vakcíny proti covidu – Sputnik V. O dva dny později však již bylo všechno jinak; spolu s premiérem Andrejem Babišem (ANO) předstoupili před veřejnost a oznámili, že za výbuchem ve zbrojním skladu ve Vrběticích z roku 2014 stáli dva ruští armádní zpravodajci a že Česko v reakci na toto ujištění vyhošťuje 18 ruských diplomatů-špionů.

Hamáček obvinění ze článku odmítá a označuje jej za nejtěžší okamžik svého života. „Kauzu Vrbětice jsme zvládli úspěšně a postup našich zpravodajských služeb – které byly schopny jasně říci, co se ve Vrběticích stalo – i vlády je nezpochybnitelný úspěch České republiky,“ míní vicepremiér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„No prej jí pomaloval prsa a ona mu ****. Kde? No ve Sněmovně. Šlachta to prej slyšel v odposlechu!“ Parlament duní strachy z Přísahy

5:00 „No prej jí pomaloval prsa a ona mu ****. Kde? No ve Sněmovně. Šlachta to prej slyšel v odposlechu!“ Parlament duní strachy z Přísahy

Řada poslanců má strach. A vlastně je to strach dvojího charakteru. První se týká budoucnosti osobní…