Stíhání Babiše má zastavit stejný zástupce, který před časem tvrdil, že má pokračovat? Senátor Valenta má podezření

02.09.2019 18:44

Senátor Ivo Valenta na svůj Facebook přidal vyjádření k tomu, že mělo být zastaveno stíhání premiéra Andreje Babiše. Valenta píše, že tomu, že „současné zastavení stíhání všech aktérů nebylo ovlivněno tlakem samotného premiéra“, prý nikdo neuvěří. A připomíná, že nesrovnalosti provázejí kauzu již od samého počátku.

Stíhání Babiše má zastavit stejný zástupce, který před časem tvrdil, že má pokračovat? Senátor Valenta má podezření
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Anketa

Vážíte si Andreje Babiše? (Hlasování od 2.9.2019)

86%
14%
hlasovalo: 23411 lidí
„Kdo ještě uvěří v nezaujatost?“ táže se na úvod svého příspěvku Valenta. „Celou kauzu Čapí hnízdo provázejí nesrovnalosti od samého počátku. Vždyť už fakt, že premiér měl jen těžko vysvětlitelné výpadky paměti a tajnosti ohledně vlastnické struktury tohoto objektu, naznačuje, že prezentovaná ‚pravda‘ má k čistotě lilie hodně daleko,“ píše.

Bez zajímavosti prý není ani fakt, že „stíhání hodlá zastavit stejný státní zástupce, který před časem trval na tom, že stíhání má pokračovat“. „Co stojí za tak razantní změnou jeho názoru?“ ptá se dál.

Podle Valenty tomu, že „současné zastavení stíhání všech aktérů nebylo ovlivněno tlakem samotného premiéra“, nikdo neuvěří. „Samozřejmě musíme respektovat rozhodnutí orgánů činných v trestním řízení. Jenže náš premiér je v permanentním střetu zájmů a kauz se kolem něho točí poměrně hodně. Podle mého názoru tak nikdo (kromě zapřisáhlých ANO voličů) nikdy neuvěří tomu, že současné zastavení stíhání všech aktérů nebylo ovlivněno tlakem samotného premiéra,“ dodává.

Senátor Valenta se vyjadřoval k informacím, že státní zástupce Jaroslav Šaroch údajně zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Andrej Babiš byl stíhán za podezření na dotační podvod u padesátimilionové dotace na farmu Čapí hnízdo. Avšak mluvčí městských žalobců Aleš Cimbala řekl pro server Echo24, že ještě není definitivně rozhodnuto a jde pouze o pracovní koncept. „Co je obsahem rozhodnutí, budeme informovat, až od nás definitivně odejde,“ řekl pro Echo24 Cimbala. Andrej Babiš vinu odmítá, jde údajně o politickou kauzu a nevinná je podle jeho názoru i celá rodina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústavní soud má na stole podnět několika senátorů ke zrušení nouzového stavu

16:26 Ústavní soud má na stole podnět několika senátorů ke zrušení nouzového stavu

Senátoři žádají Ústavní soud, aby zrušil nouzový stav. Podle nich vláda svým krokem rozvrací systém …