Andrej Babiš nám prozradil, co si myslí o vojenské základně NATO na našem území

1.4.2015 1:14 odp.

Exministr obrany Alexandr Vondra uvedl v ČT o americkém konvoji, že celé to vojenské cvičení má jedinou chybu, že tu zůstávají američtí vojáci jenom čtyři dny – a že je pro trvalou přítomnost vojsk NATO u nás. Náčelník generálního štábu Petr Pavel řekl dle ČTK, že základna NATO by nezvýšila bezpečnost ČR, je pro flexibilní přesuny. Předseda hnutí ANO, první vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš je proti základně NATO. Řekl to ParlamentnímListům.cz.

Andrej Babiš nám prozradil, co si myslí o vojenské základně NATO na našem území
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při svém nominačním projevu

„Celé to cvičení má jedinou chybu, že tu jsou jenom čtyři dny,“ řekl Vondra v ČT. Vybudování stálé základny NATO na českém území by nezvýšilo bezpečnost České republiky, řekl dle ČTK náčelník generálního štábu Petr Pavel během návštěvy amerického konvoje. Preferuje spíš flexibilní, pohyblivé síly, které mohou být v krátké době přesunuty tam, kde jsou právě potřeba.

Síla aliance není v permanentních základnách

„Síla Aliance není v permanentních základnách. Myslím, že naše země by se necítila bezpečněji, kdyby tu byly základny s cizími vojáky. Věřím spíše v mobilnější systém. Je lepší mít flexibilní a pohyblivé síly, které mohou být kdekoliv, než ve stálé základně,“ řekl Pavel.

ParlamentníListy.cz se dotazovaly politiků, co si o zmíněných názorech Alexandra Vondry a Petra Pavla myslí a zda jsou pro základnu NATO či USA na našem území.

Základnu NATO u nás nepotřebujeme

„Základnu NATO u nás nepotřebujeme. Potřebujeme lepší vybavenost a efektivní investice armády a její vyšší rozpočet, a proto potřebujeme vybrat daně při zachování nízkého deficitu rozpočtu,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Andrej Babiš.

O stálou vojenskou přítomnost amerických vojáků usilují především pobaltské státy a Polsko, které se obávají agrese ze strany Ruska.

Po českých silnicích mezi nedělí 29. března a středou 1. dubna projely tři kolony americké armády z 2. jízdního pluku. Má to být zhruba 120 vozidel a 520 vojáků. Ze cvičení NATO v Pobaltí, které po ruském připojení Krymu vyjádřilo obavu o svou bezpečnost, jedou na domovskou základnu Rose Barracks v bavorském Vilsecku.


 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ten průs*r STANu může být jako sirka.“ V ODS nevěří Starostům. Ale koalici drží strach

4:44 „Ten průs*r STANu může být jako sirka.“ V ODS nevěří Starostům. Ale koalici drží strach

Věří vládní koaliční partneři STANu, že už nic dalšího nevyplave a vláda bude moci normálně fungovat…