Babiš zopakoval svůj názor, že sociální demokracie nechtěla řešit zvyšování platů před komunálními volbami, protože se prý vždy chová podle voleb, a tak se věc začala řešit pozdě. Na koaliční radě 12. listopadu podle něj premiér uvedl, že si představuje růst platů ústavních činitelů v příštím roce mezi 3,5 a 26 procenty a pověřil předsedy koaličních klubů, aby to projednali s opozicí.
Rozpočtový výbor se na růstu platů dohodl. A pak se stalo něco neuvěřitelného...
Sněmovní rozpočtový výbor se pak dohodl na růstu platů o 14,4 procenta. „A potom se stalo něco neuvěřitelného, protože 22. 11. zasedalo předsednictvo ČSSD, na kterém pan premiér navrhnul, že to zvýšení je nepřijatelné, a stal se bojovníkem proti zvýšení platů, tudíž podrazil koalici, své poslance, opozici a choval se absolutně populisticky," uvedl Babiš. Postěžoval si také na to, že o tom jako koaliční partner nebyl informován.
Po dlouhých debatách se nakonec v pátek poslanci dohodli na tom, že by jim od ledna měli vzrůst platy zhruba o tři procenta. Základní plat poslance a senátora by se zvýšil o 1700 na 57.600 korun. Platová předloha, která řeší i soudcovské platy, míří k posouzení do Senátu. Premiér Sobotka věří, že s normou nebude mít problém ani prezident Miloš Zeman.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam