Česko by se do protiraketového štítu USA mohlo zapojit tím, že by se podílelo na práci jeho velitelství a na svém území by hostilo jakési informační centrum tohoto systému. V nedělním diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl šéf české diplomacie Jan Kohout. Podle něj již Praha vyjádřila o vybudování střediska zájem.
Podle Kohouta existuje několik možností, jak by se česká armáda mohla podílet na novém systému, který má být pod správou NATO. Otázkou tak je, zda by na českém území mohly být rozmístěny například menší radary či ochranné střely, pokud by se s nimi ve štítu počítalo. O tom se ale podle šéfa resortu zahraničí nyní nejedná.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
NATO , OVN , protirakotový štít , radar , USA
autor: jas
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky
16:07 „Pod to se někdo podepsal? Ponesou zodpovědnost.“ Foltýnův útvar zkontroluje senátorka. A přišly další stížnosti
Co bylo a nebylo důvodem nedávného blackoutu? Vláda místo argumentů expertů na energetiku nasazuje p…