„Tam je ministerstvo. Před ním pořád někdo demonstruje. Stejně je to těm lidem prd platný,“ sdělila jedna paní druhé, když procházely ulicí Podskalská a spatřily skupinu policistů. Před ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) v tu dobu postávalo zhruba čtyřicet lidí. Happening proti zavádění sociálních karet začal.
Tunel jako Opencard
Na dodávce pořadatelů, kde byly umístěné reproduktory, visel transparent: „Opencard, sKarta … a co bude dál?“ U vchodu ministerstva seděli na vozíčcích zdravotně postižení a šéf jejich národní rady (NRZP ČR) Václav Krása před sebou držel symbolickou sociální kartu. S nápadem, aby ji na happeningu demonstrující vrátili ministru práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi (TOP 09), prý přišli členové strany KDU–ČSL. „Je to špatný produkt,“ nedopověděl Krása, protože začalo v reproduktorech chrčet. „Systém nás bude skrze ně kontrolovat a někteří lidé se ke svým dávkám nedostanou,“ dodal, když se zvukový problém vyřešil.
„Od MPSV dostávají bez výběrových řízení zakázky firmy, které před volbami sponzorovaly TOP 09. Sociální karta je diskriminující, protože do stejné skupiny řadí zdravotně postižené a ty, co nepracují a peníze prohrávají ve výherních automatech,“ dodal místopředseda KDU–ČSL pro sociální politiku Jan Bartošek, jenž se prý léta staral o léčící se drogově závislé. Známý cimmermanovský herec Jan Kašpar stručně podotkl: „Jsem přesvědčen, že je to kšeft, na němž nevyděláme. Je to totiž kšeft pro někoho jiného.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský