Dvořáková dává lidem do ruky příručku, jak změnit poměry v této zemi

01.04.2012 7:49 | Zprávy

Někdo možná zneužívá zveřejnění odposlechů pražského exprimátora Béma a lobbisty Romana Janouška pro uchopení kontroly nad BIS, obává se politoložka Vladimíra Dvořáková. Koho měla BIS před chováním onoho dua varovat, Václava Klause, který Béma považoval za nejlepšího primátora? Diví se otázkám kritiků BIS, zda služba informovala vrcholové politiky o podivném chování Béma s Janoušekm. Politoložka navíc vydává „manuál“, jak zdola a v mezích zákona na vládu.

Dvořáková dává lidem do ruky příručku, jak změnit poměry v této zemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková

Někdy poněkud kontroverzní politoložka a kritička současných poměrů Vladimíra Dvořáková vydává knihu, která by měla vyjít začátkem května. „Ta kniha se jmenuje Rozkládání státu. Jinými slovy není o budování státu, ale je tam popisován proces spíše opačný,“ informovala pro ParlamentníListy.cz Vladimíra Dvořáková.

„Je to kniha v zásadě politologických analýz určených ale široké veřejnosti, proto jsem se zde snažila o srozumitelný jazyk. Pokouším se zde odpovídat na otázky k čemu a proč dochází, zkrátka co se to děje v této společnosti,“ popsala politoložka. 

Nehledejte výzvu k revoluci

„Snažím se tu vysvětlit něco jako obecně politickou kulturu, jak vnímáme právní stát, jak vnímáme a jaké chyby děláme ve vnímání institucí. Odpovědi se pokouším dát i na význam občanských společností, na to, co mají nebo naopak nemají dělat politické strany,“ přiblížila autorka obsah knihy.

„Určitě důležité je vědět i to, co má znamenat, že se politici zodpovídají veřejnosti, to znamená, že skládají účty... Nehledejte tam výzvu k revoluci. Tam je popsané, kde jsou chyby, které přesto, že jsou chybami, bývají často propagandisticky využívány ve prospěch politiků,“ dodala Dvořáková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

21:53 Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

Vyplácí se finančně naší zemi Ukrajinci? Podle vlády ano, trend je prý jednoznačný. Jenže řada další…