I ministr zdravotnictví začal gruntovat. Odvolal ředitelku psychiatrické léčebny

01.08.2013 21:55

Ministr zdravotnictví Martin Holcát dnes odvolal z funkce ředitelku Psychiatrické léčebny Šternberk na Olomoucku Dagmar Malotovou. ČTK to dnes řekla Malotová, která v čele psychiatrické léčebny stála od začátku roku 2011 a s odůvodněním svého odvolání nesouhlasí. ČTK zjišťuje vyjádření Ministerstva zdravotnictví, které je zřizovatelem Psychiatrické léčebny Šternberk.

I ministr zdravotnictví začal gruntovat. Odvolal ředitelku psychiatrické léčebny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Martin Holcát

"Byla jsme zcela nečekaně odvolána. Důvody odvolání, které pan ministr zmínil, byly velmi vágní," uvedla Malotová. Dočasným řízením psychiatrické léčebny ministr podle Malotové pověřil primářku oddělení pro ženy Hanu Kučerovou, která neuspěla v předchozím výběrovém řízení, v němž zvítězila Malotová. "V dohledné době má být vyhlášeno nové výběrové řízení," dodala.

Ministerstvo podle Malotové její odvolání zdůvodnilo kontrolou, kterou zahájilo v léčebně poté, co obdrželo dopis od některých nespokojených lékařů. "Léčebna je v plusu a zvýšila se kvalita péče o pacienty. Minulý ministr zdravotnictví (Leoš Heger z TOP 09) byl s mojí prací velmi spokojený a ministr (Holcát), který ještě ani není odsouhlasený Parlamentem, si mě dnes k sobě pozval a odvolal," uvedla Malotová.

Kontroloři podle Malotové v psychiatrické léčebně neskončili svoji práci a managementu léčebny zatím nic zásadního nevyčetli. "To, co mi pan ministr sdělil, nebyly vůbec relevantní údaje. Nesouhlasím s tím," řekla Malotová, podle které se výtky ministerstva týkaly například klinické studie, na které se šternberská léčebna podílí.

Malotová podotkla, že jako jediná ředitelka psychiatrických léčeben je členkou TOP 09, takže její odvolání může mít i politický podtext. "Ministr mi řekl, že pokud se to všechno objasní, tak se můžu přihlásit do nového výběrového řízení. Hodnotím to odvolání jako politickou čistku a velice mně to vadí, protože jsem demokrat. Ve zdravotnictví dělám 30 let a vždy pro mě na prvním místě byli pacienti," dodala.

Ve šternberské psychiatrické léčebně se léčí lidé trpící demencí, schizofrenními onemocněními, mentální retardací či depresemi. Součástí zařízení je i dětské oddělení a oddělení léčby závislostí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav, čtk

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Věřit Rakušanovi Vrbětice? Politiky ani policie nepřesvědčila

20:00 Věřit Rakušanovi Vrbětice? Politiky ani policie nepřesvědčila

Konec vyšetřování vrbětického výbuchu, ke kterému došlo před deseti lety. Stojí za tím Rusko, ale ni…