Lessy ke Kalouskovi: Tvé dokumenty jsou bezcenné a pasé

18.07.2012 16:52

VÍME PRVNÍ Ministr financí Miroslav Kalousek na jednání v Poslanecké sněmovně před hlasováním o vyslovení důvěry vládě předložil dokumenty, které podle něj dokazují, že policejní prezident Petr Lessy lhal, když tvrdil, že nežádal o peníze na vozy Volkwagen Passat. Lessy nicméně tvrdí, že tyto dokumenty nic nedokazují.

Lessy ke Kalouskovi: Tvé dokumenty jsou bezcenné a pasé
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

Policejní prezident Petr Lessy lhal, když tvrdil, že o peníze na policejní vozy Volkswagen Passat nežádal, řekl ve středu sněmovně ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Vlastní prý čtyři dokumenty, které tvrdí opak, a poslance s nimi seznámil.

"Pan policejní prezident tvrdil, že neexistuje dokument, že by snad na vozidla passat požadoval prostředky. Opakuji, že tyto dokumenty existují čtyři. Těžko bychom tedy hledali pádnější argument, že policejní prezident zcela objektivně klame a nemluví pravdu," prohlásil Kalousek.Lessy: Žádná výpovědní hodnota

Tyto dokumenty nemají podle Lessyho žádnou výpovědní hodnotu. „Dokumenty jsem neviděl, ale celou záležitost nákupu passatů měl na starosti ředitel dopravní policie Leoš Tržil. Ministerstvo dotaci na passaty zamítlo už někdy v květnu a už tehdy jsme celou věc uzavřeli," vysvětluje Lessy.

Podle něj nedává smysl, aby se pak ještě někdo pokoušel celou věc znovu otevírat. " To, co Kalousek uvedl, nemá absolutně žádnou výpovědní hodnotu. Ředitel Tržil je připraven vše objasnit. Už nebudu přilévat olej do ohně,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Lessy. Policejní prezident dále uvedl, že cítí nesmírnou podporu prezidenta republiky.

Lessyho se zastal také místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek. Podle něj rovněž nejsou doklady od Kalouska důkazem. Kalousek je podle něj jen mistr v technice odkloňování. "Celé dny, hodiny opakuje, že nám něco zásadního sdělí, co si budeme muset zapamatovat, což se také stalo," uvedl za sněmovním pultíkem ironicky Zaorálek.

Já nemám co skrývat

Petr Lessy v pátek uvedl, že je ochoten podstoupit vyšetření na detektoru lži ve věci tvrzení proti tvrzení ve vyšetřování případu CASA. Kalousek naopak výslech na polygrafu odmítl. Podle premiéra Petra Nečase je spor mezi Kalouskem  a Lessym sporem o důvěryhodnost.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Pavel Kozdera

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ten průs*r STANu může být jako sirka.“ V ODS nevěří Starostům. Ale koalici drží strach

4:44 „Ten průs*r STANu může být jako sirka.“ V ODS nevěří Starostům. Ale koalici drží strach

Věří vládní koaliční partneři STANu, že už nic dalšího nevyplave a vláda bude moci normálně fungovat…