"Vidím jako problematické, že daleko víc se dalo udělat v oblasti evropských fondů, tedy založení daleko solidnějšího, personálně stabilně zabezpečeného čerpání fondů. To si myslím, že byla oblast, která byla v lepším případě podceněna," prohlásil Bureš. Podle něho však Pecina tehdy neměl lehkou situaci, resort totiž přebíral po "jednom z nejproblematičtějších ministrů" Ivanu Langrovi.
Co by mohl Pecina dělat? To je zatím předčasná otázka
Pecina, který se stal ministrem v úřednické vládě Jana Fischera, byl v čele úřadu 13 měsíců. "Předně je potřeba říct, že ta doba byla relativně krátká," uvedl Bureš. Podle něho byl výrazným momentem jeho ministrování také Pecinův protikorupční balíček, který měl mimo jiné zavést korunního svědka a upravit institut protikorupčního agenta. Návrh sice tehdy prošel Sněmovnou, koncem června 2010, tedy měsíc před koncem Peciny v čele resortu, jej ale zamítl Senát.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
MV , Pecina , vnitro , Rusnokova vláda
autor: čtk, mp
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
16:07 „Pod to se někdo podepsal? Ponesou zodpovědnost.“ Foltýnův útvar zkontroluje senátorka. A přišly další stížnosti
Co bylo a nebylo důvodem nedávného blackoutu? Vláda místo argumentů expertů na energetiku nasazuje p…