Profesor Keller: Klausi a Nečasi, já vás budu volit. Mám ale podmínku

19.03.2012 4:39 | Zprávy

Tisícovky lidí se v minulém týdnu sešly na protivládních demonstracích v rámci Holešovské výzvy. Pro sociologa a publicistu Jana Kellera je však tato iniciativa zatím příliš nečitelná, než aby se dalo říci, zda má perspektivu či nikoliv a oč jí vlastně jde. Přesto podle něj by měl prezident Václav Klaus a premiér Petr Nečas odstoupit, pak by měli u příštích voleb jeho hlas, řekl pro ParlamentníListy.cz.

Profesor Keller: Klausi a Nečasi, já vás budu volit. Mám ale podmínku
Foto: Archiv
Popisek: Sociolog Jan Keller

„Stydím se za vládu a prezidenta a chci jejich demisi,“ je hlavní myšlenkou Holešovské výzvy. V zájmu tohoto hesla vyrazily ve čtvrtek do ulic tisíce lidí. Přesto součtem demonstrací po celé republice nedosáhly účasti loňské demonstrace svolané odbory, které se podle některých odhadů účastnilo čtyřicet tisíc lidí.

Těžko říct, co z toho bude

Sociolog Jan Keller je v hodnocení přínosu Holešovské výzvy opatrný. „Já na to nemám názor, skutečně nevím. To se uvidí za pár týdnů nebo za pár měsíců. Nebo se to neuvidí vůbec. Já myslím, že dneska každý, kdy by tvrdil cokoliv, že ví, jaký to má význam, či co z toho bude, tak že to je podvodník,“ reagoval na dotaz ParlamentníchListů.cz sociolog.

V té souvislosti Keller odmítl myšlenku, že by Holešovská výzva byla cosi, co zde poprvé vzniklo takzvaně zdola z lidu. „ProAlt vznikl také zdola. Ekologické iniciativy také vznikaly zezdola. Tady si myslím, že hodně poměrně významných iniciativ má právě tento původ."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

21:53 Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

Vyplácí se finančně naší zemi Ukrajinci? Podle vlády ano, trend je prý jednoznačný. Jenže řada další…