Protirestituční spisovatelka fackovala Halíka zemřelým kardinálem i vůlí lidu

11.08.2012 9:13 | Zprávy

Televizní diskuse spisovatelky Lenky Procházkové a teologa Tomáše Halíka přinesla zajímavý střet názorů, při kterém se diváci dozvěděli, že církve vlastně o restituce vůbec nestojí, nebo jak se přezdívá protirestitučním billboardům ČSSD.

Protirestituční spisovatelka fackovala Halíka zemřelým kardinálem i vůlí lidu
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Tomáš Halík a Lenka Procházková ve studiu České televize

Spisovatelka Lenka Procházková, která bojuje proti vracení majetku církvím a v této souvislosti podala trestní oznámení na premiéra Petra Nečase a kardinála Dominika Duku, si nedávno pro ParlamentníListy.cz postěžovala, že není zvána do České televize, která na ní kvůli jejím názorům nejspíš uvalila embargo. „Česká televize ale i jiná média nejsou nestranná, jsou pod politickým tlakem a taky jsou líná přemýšlet samostatně,“ uvedla.

V pátek však tato blokáda byla prolomena, když se rázná spisovatelka objevila na obrazovce hned dvakrát. V odpoledním vysílání trápila redaktora Davida Borka, kterého prakticky nepustila ke slovu, a ve večerních Událostech, komentářích pak usedla proti profesoru teologie Tomáši Halíkovi.

„Spor o restituce už není pouze politický a štěpí celou společnost,“ uvedl hned úvodem moderátor diskuse Bohumil Klepetko. Pozice v debatě vyjasnila spisovatelka Procházková slovy: „Pan Halík kope za katolickou církev, já kopu za 80 procent občanů, kteří jsou proti tomuto zákonu.“ Profesor Halík zase řekl, že lidé jako Lenka Procházková podporují předsudky a nepravdy. Ta se následně rozčílila: „Já nejsem žádný ateista. Jsem věřící člověk, napsala jsem historický román o Ježíšovi a v disentu jsem spolupracovala s mnoha tajně vysvěcenými.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Pavel naštval USA. Ty mají podrobné informace

4:44 Petr Pavel naštval USA. Ty mají podrobné informace

Zatímco ministr zahraničí Petr Macinka otvírá dveře nové vládě k Donaldu Trumpovi, prezident Petr Pa…