„Níže podepsaní občané odmítají snahy Andreje Babiše komplikovat a kontrolovat každodenní život obyvatel naší země a považují jeho způsob vedení státu za absurdní a škodlivý,“ stojí v petici proti EET, kterou dle jejího organizátora Martina Horváta podepsalo 1103 petentů.
Odpůrci EET se domnívají, že by tento zákon neúměrně poškodil živnostníky kvůli náhlému vzrůstu provozních nákladů a zároveň by neúčelně zkomplikoval proces směny zboží a služeb za peníze. Stát by dle nich neměl aktivní a samostatné lidi naprosto neúměrně zatěžovat.
- Petice ZDE
Nemáte dost informací
Ministr financí Andrej Babiš se obavy petentů ze zavedení systému elektronické evidence tržeb snažil rozptýlit, když sepsal obsáhlou odpověď, kde svůj záměr podrobně vysvětlil. Šéf státní kasy sice přiznal, že krátkodobě dojde k administrativní zátěži a vzrůstu provozních nákladů živnostníků, v konečném důsledku, by prý však poctiví podnikatelé měli ze zavedení systému elektronické evidence spíše těžit.
Náklady na pořízení odpovídajícího zařízení, které živnostníkům zřejmě vzniknou po zavedení EET, se ministerstvo financí údajně snaží minimalizovat. „Vyjdeme-li z cen na chorvatském trhu, pak pro podnikatele, kteří učiní denně transakce v řádech jednotek, bude postačovat nejjednodušší řešení, tzn. software, který bude zdarma, a telefon nebo tablet. Malí podnikatelé mohou pořídit základní kompletně připravenou pokladnu od cca 5 000 korun nebo pronajmout od 500 korun měsíčně. Řešení pro střední podnikatele začíná na 9000 korunách,“ stojí v odpovědi petentům.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš