Víme, jak Nečas straníkům zdůvodnil průšvih ODS. A co s tím má TV Nova

15.10.2012 13:39 | Zprávy

EXKLUZIVNĚ Premiér Petr Nečas se rozjitřenou náladu v regionálních sdruženích před nadcházejícím kongresem snažil zmírnit tak, že předákům regionálních sdružení poslal v neděli zklidňující esemesku. Tu mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Víme, jak Nečas straníkům zdůvodnil průšvih ODS. A co s tím má TV Nova
Foto: hns
Popisek: Na premiéra Nečase se problémy jen valí

V regionálních sdruženích ODS se podle informací ParlamentníchListů.cz zvedla vlna nevole poté, co předseda ODS Petr Nečas podle některých médií uvedl, že si regionální sdružení ODS mohou za debakl ve volbách sama.

Nečas proti médiím

„Vážení, musím uvést na pravou míru nepravdivou informaci redaktorky Škábové Televizních novin Novy, kvůli které jsem se dnes musel ohradit. Na včerejší tiskové konferenci jsem mj. řekl, že celostátní vedení nese odpovědnost za vše, co se ve straně děje, ale že primárně se odpovědnost celostátního vedení odvíjí od sněmovních voleb. Z toho zpravodajství Novy nepravdivě dovozuje, že tvrdím, že si za volební neúspěch regiony nesou vinu samy. Přitom jsem opakovaně včera i dnes uvedl, že podobných výsledků dosáhly vládnoucí strany v krajských volbách v minulosti a dnes jsou hlavně daní za nepopulární, ale nezbytné reformy,“ napsal spolustraníkům v SMS v neděli Nečas.

„Dále jsem uvedl, že výsledky nebagatelizuji a celá ODS se bude nad tímto vzkazem od voličů zamýšlet. To poslední, co dnes potřebujeme, je umělé provokování problémů ODS médii, a proto žádám všechny o pochopení a zdrženlivost. Věta, že si regiony mohou za výsledek samy, je zkrátka novinářskou nepravdou. S pozdravem, Petr Nečas,“ zakončil SMS premiér.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výhrůžné vánoční video šéfa BIS Koudelky děsí zasvěcené

13:23 Výhrůžné vánoční video šéfa BIS Koudelky děsí zasvěcené

Vánoční přání od tajné služby. Značně netypické video publikovala na svých sociálních sítích BIS, ve…