Pokud se podle Bobošíkové jednalo o odposlechy, které byly nařízeny orgány činnými v trestním řízení, popřípadě Bezpečnostní informační službou v souladu se zákonem, tak na ni celá věc rozhodně nepůsobila nijak dobře. „Na druhou stranu, pokud se jednalo o nelegální odposlechy, tak si myslím, že kdyby kdokoliv odposlechl hovor kohokoliv, tak by to nebylo příliš vábné čtení,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz šéfka Suverenity.
Vše k tématu Janouškovy odposlechy
„Myslím si, že policejní odposlechy a odposlechy ze strany BIS nařízené soudem mohou být prováděny v souladu se zákonem, ale v žádném případě by neměly sloužit jako prostředek mediálního a politického boje,“ je přesvědčena.
Kde ty odposlechy byly? Topolánek a další premiéři o nich museli vědět
Pořizování odposlechů je dle jejích slov v pořádku, ale musí být prováděny legálně. „A pokud - když vznikaly, zakládaly nějaká podezření na trestné činy, tak potom všichni zodpovědní – policie, vláda či všichni, kteří ty odposlechy dostávají na stůl, měli konat a ne je po pěti letech vytahovat jako králíky z klobouku. Odposlechy jsou v pořádku v trestním řízení, jejich používání v politickém boji a k diskreditaci občanů naprosto odmítám,“ říká rázně bývalá europoslankyně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka